Česká televize hledá asistenta/asistentku produkce. Možná jsi to právě ty!

Centrum vzdělávání, publicistiky a dokumentu České televize vyhlašuje konkurz na pozici asistenta/ky produkce. Asistent se bude podílet na natáčení pořadů, spolupracovat s ostatními členy štábu, zajišťovat administrativu činnosti produkce a spoustu dalšího.

Více informací nalezneš zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 13.7.2017, zdroj: www.mladiinfo.cz

Letní škola multimédií na VŠE

Vysoká škola ekonomická pořádá 3. ročník Letní školy multimédií (LŠMM), během níž se její účastníci naučí tvořit multimediální obsah pro svou reklamní kampaň. Hlavním cílem LŠMM je seznámit studenty s plánováním a tvorbou multimediálního obsahu pro klasické promo digitální formáty jako facebookovou stránku, YouTube, mailing a bannerovou reklamu.

Více informací nalezneš zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 14.6.2017, zdroj: www.mladiinfo.cz

Status „student“ aneb jak se vyznat v zákonných normách

Status studenta je pojem, který zahrnuje všechny studentské výhody. Zdravotní pojištění hrazené státem, úlevy na daních, studentské slevy na dopravu a další. V praxi ho upravuje 7 zákonných norem, jejichž bludištěm vás provede náš článek.

Více informací nalezneš zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 3.5.2017, zdroj: www.kampomaturite.cz

Druhý ročník Veletrhu pražských veřejných vysokých škol

Ještě nevíš kam na vysokou školu? 2.2.2017 máš možnost navštívit Veletrh pražských veřejných vysokých škol a prohlídnout si nabídku jednotlivých univerzit hezky pohromadě.

Více informací o akci nalezneš zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 24.1.2017, zdroj: www.czu.cz

Časopis Kam po maturitě

Stále nevíš na jakou vysokou školu se přihlásit? A jaké vlastně existují obory a možnosti? V lednovém čísle časopisu Kam po maturitě najdeš podrobný přehled veřejných i soukromých vysokých škol, který ti může pomoci v orientaci.

Časopis je zde zdarma ke stažení.

Vložila: Dominika Holznerová, 10.1.2017, zdroj: www.kampomaturite.cz

Češi a práce. Prosincové Science Café se zaměří na téma pracovního trhu.

Co všechno má vliv na zaměstnanost českých matek? Je česká práce moc levná, nebo moc drahá? Potřebujeme více učňů? Proč si pracovníci v Německu i 28 let po revoluci vydělají mnohem více než Češi na srovnatelných pozicích?

To jsou některé z otázek, na které se zaměří host prosincového kladenského Science Café, držitel Neuron Impulzu z roku 2013 a jeden z předních ekonomů zabývající se českým pracovním trhem Filip Pertold.

Přijďte se dozvědět, v čem má český pracovní trh své rezervy a jak ho můžeme vylepšit, jaké reformy potřebuje a jak se ho dotknou aktuální změny (např. zavedení elektronické evidence tržeb).

V úterý 6. 12. od 19 hodin na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT (nám. Sítná 3105), která společně s námi Science Café v Kladně pořádá.

Více informací zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 1.12.2016, zdroj: www.haldaknih.cz

Vzdělávej se v programování pro Android

Google a Udacity ti nabízejí možnost zúčastnit se online kurzů programování pro Android. V nabídce jsou kurzy pro úplné začátečníky i pokročilé. Přihlaš se ještě dnes a jedno z 10 000 studijních míst může být tvoje.

Více informací najdeš zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 30.11.2016, zdroj: www.mladiinfo.cz

Výběrové řízení na stipendium UWC

UWC Česko opět vyhlašuje výběrové řízení na studium na školách UWC – United World Colleges. Jste aktivním středoškolákem a máte ambice na studium v zahraničí? Pak je tato nabídka určena právě vám.

První kolo výběrového řízení probíhá elektronicky. Hlásit se je možné od 19. 10. 2016 do 15. 1. 2017.

Více informací najdeš zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 26.10.2016, zdroj: www.mladiinfo.cz

Staň se Yodou

Jsi aktivní středoškolák a rád bys využil svůj potenciál na maximum? Program Yoda je tu pro tebe.

Yoda je neziskový program, který propojuje nadané a aktivní české středoškoláky s mladými profesionály a úspěšnými českými studenty českých i zahraničních univerzit.

Letos se koná druhý ročník. Loni se do Yody přihlásilo okolo 100 studentů a 27 jich bylo finálně vybráno.

Zde najdeš přihlášku.

Vložila: Dominika Holznerová, 16.9.2016, zdroj: www.mladiinfo.cz

Summer School on Ethics and Media 2016

Zajímá vás role médií v současném světě? Přihlaste se na letní školu, která se uskuteční už v září v Prešově. Projekt je zaměřen na zvyšování povědomí a šíření znalostí o mediální praxi a různých etických problémy, které z ní vyplývají. Odborníci na etiku, žurnalistiku, média, komunikace, atd. vytvoří síť spolupráce v rámci V4, která pomůže zdůraznit specifika regionu a roli médií v něm.

Letní škola je od 9. – 11. září 2016.

Více informací najdeš zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 6.8.2016, zdroj: www.mladiinfo.cz

Téměř polovině absolventů pomaturitního studia pomohla znalost anglického jazyka získat zaměstnání

Více času při výběru vhodného studijního oboru, vysoká úspěšnost při získání vysokoškolského titulu, možnosti studia v zahraničí a v neposlední řadě lepší uplatnění na trhu práce. To jsou hlavní důvody, proč se zapojit do pomaturitního studia jazyků a přípravy na studium na vysoké škole, které nabízí vzdělávací společnost Tutor. Od roku 2006 absolvovalo její pomaturitní vzdělávání téměř tři tisíce studentů.

Podle výsledků dotazníkového šetření, které Tutor realizuje pravidelně po ukončení každého školního roku po dobu 10 let, až 47 procent absolventů pomaturitního studia našlo v budoucnu uplatnění na pracovní pozici, kde denně intenzivně využívá anglický jazyk. Zhruba čtvrtina odchází po skončení pomaturitního studia do zahraničí, kde získává zkušenosti v rámci pracovně poznávacích programů.

„Mnoho dotázaných uvedlo, že díky pomaturitnímu studiu a odložení vysokoškolského studia získalo rok na to, aby si mohlo zvolit vhodný studijní obor. A díky tomu 62 procent našich absolventů získalo později i vysokoškolský titul,“ říká Martina Šmídová, ředitelka vzdělávací společnosti Tutor.

Pomaturitní studium nabízí společnost Tutor v Praze, Brně, Hradci Králové, Pardubicích, Mladé Boleslavi a od září letošního roku nově i v Mělníku, Rakovníku, Kutné Hoře, Benešově a Karlových Varech, kde se kromě angličtiny učí také německý a ruský jazyk. Výuka probíhá od září do června, v pracovních dnech. „Chtěla bych uvést také to, že necelých 18 procent studentů k nám nastupuje až poté, co složí maturitní zkoušku v opravném termínu a tím vlastně nepřijde o statut studenta,“ konstatuje ředitelka Šmídová.

Kurz je možné zakončit mezinárodní zkouškou PET, FCE, případně CAE. Za posledních pět let dosahují studenti při jejím absolvování téměř stoprocentní úspěšnosti. Zajímavá je cena pomaturitního kurzu.

Za 45 minut výuky například v Praze zaplatíte 33 korun, za den pak 132 korun, na celý kurz 24 tisíc a jde tedy o nejlevnější možnost výuky cizího jazyka. Zároveň vzhledem k tomu, že se kurz skládá z cca 700 vyučovacích hodin, se studenti dokáží posunout o dvě jazykové úrovně. „Studenti hojně využívají náš balíček, v rámci kterého nabízíme navíc zdarma kurz přípravy na přijímačky na vysokou školu a studium druhého jazyka v hodnotě až 20 tisíc. Za posledních pět let využilo 72 procent našich studentů přípravu na přijímačky a 46 procent se učilo ještě druhý jazyk,“ dodává Martina Šmídová.

Více informací najdeš zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 29.7.2016, zdroj: www.nicm.cz

7. ročník programu Scholarship

Až do 31. května je možné podávat přihlášky do 7. ročníku stipendijního programu Scholarship, který podporuje mladé talentované uchazeče o ucelené studium bakalářských a magisterských oborů na prestižních zahraničních univerzitách.

Více informací zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 10.2.2016, zdroj: www.eurodesk.cz

Na gymnázia neodcházejí ti nejchytřejší, ale děti ambiciózních rodičů, ukázala studie

Zájem o víceletá gymnázia, kam se hlásí děti z pátých či sedmých tříd, je velký, a to zejména v Praze, kde loni uspěl každý čtvrtý až pátý uchazeč o osmileté gymnázium. Dětí díky silným ročníkům přibývá, míst je ale pořád stejně. Část odborníků s rozdělováním dětí podle schopností v tak nízkém věku nesouhlasí. Opírají se o studie, které ukazují, že na gymnáziích nestudují vždy děti nejchytřejší, ale ty, které se hodně připravovaly a mají dobré rodinné zázemí. Nová studie ukázala, že z nejlepších řešitelů matematického testu se jich na gymnázium nedostala ani polovina.

Bližší informace se dočtete zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 27.4.2016, www.nicm.cz

Začíná Mezinárodní veletrh fiktivních firem

Dnes startuje Mezinárodní veletrh fiktivních firem v Křižíkově pavilonu E na pražském Výstavišti. Činnost zhruba 300 českých fiktivních firem koordinuje Centrum fiktivních firem NÚV.

Celou akci, která potrvá do pátku 18. března, uspořádali žáci Obchodní akademie Praha 10, Heroldovy sady neboli zaměstnanci fiktivní firmy Antre, s.r.o. Dnešní den je vyhrazen obchodování mezi žáky a studenty, pro veřejnost se veletrh otevírá zítra.

Mezinárodní veletrh provází řada soutěží a kulturních akcí. Novinkou letošního 22. ročníku je soutěž o nejlepší fotku s názvem Healthy food, healthy life anebo soutěž prezentačních dovedností nazvaná 90 sekund ve výtahu.

Fiktivní firmy jsou nástrojem pro rozvoj podnikatelských kompetencí žáků středních a vyšších odborných škol. Nejčastěji zakládají fiktivní firmy žáci ekonomických škol, běžně působí i na hotelových, poštovních nebo dopravních školách. Fiktivní firma je virtuální společnost, která je vedena, jako by skutečně existovala – včetně kontaktu s fiktivní bankou, správou sociálního zabezpečení nebo s finančním a živnostenským úřadem.

Vložila: Dominika Holznerová, 17.3.2016, zdroj: www.nicm.cz

Získej Evropskou jazykovou cenu Label 2016

Dům zahraniční spolupráce vyzývá všechny realizátory zajímavých jazykových projektů k podání přihlášek do dalšího ročníku Evropské jazykové ceny Label. Více informací zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 3.3.2016, zdroj: www.nicm.cz

Novinky ve školství v roce 2016

Začal nový rok a s ním se ve školství objeví i pár novinek. Jednotné přijímací zkoušky na střední školy se ještě o rok odloží, pedagogickým pracovníkům vzrostou mzdy, na podzim se změní praxe inkluzivního vzdělávání, pětiletí povinně nastoupí do posledního ročníku mateřské školy a některé maturitní jazykové zkoušky nahradí certifikáty.

Česká televize k tomuto tématu připravila reportáž, na jejíž záznam se můžete podívat ZDE, anebo si k tématu můžete přečíst článek ZDE.

Vložila: Dominika Holznerová, 6.1.2016, zdroj: www.nicm.cz

Tady a teď: zážitkové metody v poradenství

Dům zahraniční spolupráce pořádá tématické semináře pro poradce, který se bude konat 1.12. V nabídce jsou tři workshopy a každý z účastníků si může vybrat dva podle svých preferencí. Účast je zdarma a bude zajištěno občerstvení. Přihlásit se můžeš do 25.11. Více zde.

Vložila: E. Stará, 14.11.2015, zdroj: www.euroguidance.cz.

Seminář pro středoškolské studenty

4. – 6. listopadu se bude v Brně konat akce Mezinárodní soutěže, příprava, prezentace a medializace výsledků IV. Sdružení na podporu talentované mládeže České republiky, o. s. a Národní institut dalšího vzdělávání zvou všechny středoškolské studenty k účasti  Náplní jsou praktické semináře. Účast je pro studenty zdarma. Přihlaš se do dnešní půlnoci! Více najdeš zde.

Vložila: E. Stará, 23.10.2015, zdroj: www.nicm.cz

The Power of Volunteering

AFS hledá 3 motivované účastníky na školení „The Power of Volunteering“, které proběhne 25.9. – 2.10.2015 v Kaprálově mlýně v Ochozu u Brna. Více informací v infopacku nebo na emailu karolina.kousalova@gmail.com.

Vložila: A. Michalová, 8. 9. 2015, zdroj: afs.cz

Informační semináře k programům státní podpory práce s dětmi a mládeží

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vypsalo semináře k programům státní podpory práce s dětmi pro nestátní neziskové organizace pro rok 2016. Semináře proběhnou během září a října v Praze, Brně a Ostravě. Více o seminářích se dočteš na webových stránkách MŠMT.

Vložila: A. Michalová, 1. 9. 2015, zdroj: msmt.cz

Out of Tolerance

Tato výměna mládeže se týká tolerance a její šíření ve světě. Pokud tě zajímá názor ostatních a rád/a vyjádříš i svůj názor, tak je tato výměna právě pro tebe. Tento projekt se koná ve dnech 14. – 21.9. 2015 v malé vesničce Stradonice u Nižboru. Více informací najdeš na stránkách Eurodesku nebo v infopacku.

Vložila: A. Michalová, 25. 8. 2015, zdroj: eurodesk.cz

Výměna mládeže

Zúčastni se výměny mládeže „You are the world“ s Arménií. Výměna proběhne v Haškovcově Lhotě u Bechyně od 14. – 26. září. V případě potřeby můžeme vyhotovit potvrzení pro školy – vždyť jde přeci o vzdělávací projekt, ne? Pokud tě zajímá odlišnost české a arménské kultury a chceš řešit světové problémy, tak neváhej a přihlaš se. Přihlášku najdeš zde.

11013639_867569453319985_943115774144383748_n

Vložila: A. Michalová, 24. 8. 2015

Where in Europe…?

AEGEE-Praha hledá 7 českých dobrovolníků pro mezinárodní výměnu mládeže v Praze. Výměna se koná 19. – 24. října 2015. Pokud tě zajímá problematika členství v EU, přeshraniční spolupráce a evropská integrace států bývalé Jugoslávie, tak pošli přihlášku. Deadline je do dneška 13. srpna!

Vložila: A. Michalová, 13. 8. 2015, zdroj: aegee-praha.cz

Zkoušky z cizích jazyků

Přemýšlíš nad zkouškou z cizího jazyka? Ale jsi zmatený z velkého množství zkoušek a nevíš kterou vybrat? Možná ti pomůže přehled jazykových zkoušek, který byl vytvořen Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Přehled nejběžnějších jazykových zkoušek najdeš zde.

Vložila: A. Michalová, 29. 6. 2015, zdroj: msmt.cz

Ukončil jsi právě studium?

Tak tě určitě zajímá, jak je to s pojistném na sociální zabezpečení. Pokud hned po skončení studia nezačneš pracovat nebo se zaregistruješ na úřad práce, tak nemáš povinnost platit pojistné na důchodové pojištění. To za tebe bude odvádět zaměstnavatel, po tvém nástupu do zaměstnání. Pokud se rozhodneš podnikat, informuj se o povinnosti placení pojistného u okresní správy sociálního zabezpečení, u které se k samostatné výdělečné činnosti přihlásíš. Více informací najdeš zde.

Vložila: A. Michalová, 23. 6. 2015, zdroj: mpsv.cz

Dont let them mess with you! across the border

Je ti 16 – 25 let? Pocházíš ze země Visegrádské čtyřky? Tak se přihlaš do projektu, který je zaměřen na kyberšikanu, šikanu a lidská práva. Projekt se uskuteční v Praze od 7. do 14. července. Více informací zde.

Vložila: A. Michalová, 22. 6. 2015, zdroj: change-it.cz

Letní jazyková výuka v ICM Kladno

Nevíš co budeš dělat o letní prázdniny? Co se zdokonalit v cizím jazyce? V ICM Kladno probíhají hned tři jazykové kurzy:

  1. Angličtina na cesty – 28. – 31. července (poplatek 200 Kč za občerstvení)
  2. Ruština pro začátečníky – 3. -14. srpna (poplatek 200 Kč za občerstvení)
  3. Konverzace v němčině – 12. – 14. srpna (poplatek 100 Kč za občerstvení)

Kurzy jsou zdarma a přihlásit se můžeš do 30. června na email hanusova.icm@gmail.com nebo telefonicky na 601 369 392.

Vložila: A. Michalová, 9. 6. 2015, zdroj: icm-kladno.cz

Počítačová hra učí české dějiny

Tvůj učitel dějepisu ještě nepoužívá počítačovou simulaci Československo 38-39? Tak to změň a vypátrej se svou třídou osudy necelé desítky obyvatel protektorátu. Více informací o hře zde.

Vložila: A. Michalová, 8. 6. 2015, zdroj: ihned.cz

Sdílej, diskutuj… Změň to!

Rád diskutuješ? Zajímá tě české školství? Pokud ti není všechno jedno, tak máš jedinečnou šanci něco změnit. Zúčastni se workshopu a sděl svůj názor na tuto problematiku. Zde se přihlaš do 27. 4. 2015 a 5. 5. 2015 přijď na Krajský úřad, Zborovská 11. Nepromarni svoji šanci a zúčastni se!

Vložila: A. Michalová, 20. 4. 2015, zdroj: icmslany.cz

Nulová prokrastinace

Prokrastinuješ a nevíš co s tím? Přijď na přednášku s Davidem Kocnou. David Kocina patří mezi nejznámější české školitele v oblasti osobního rozvoje. Přednáška je zdarma. Více informací zde.

Vložila: A. Michalová, 7. 4. 2015, zdroj: naprednasku.cz

Předsudky v sociálních službách

Pracuješ v sociálních službách? Přihlaš se na kurz – základy protipředsudkového vzdělávání. Více informací najdeš na Informuj nebo Portus Praha.

Vložila: A. Michalová, 7. 4. 2015, zdroj: informuji.cz

Seminář ACT IT OUT

Zúčastni se týdenního semináře nedaleko Křivoklátu s lidmi z Kypru, Španělska a dalších zemí a vyměň si dobrou praxi v oblasti neformálního vzdělávání například pro prevenci násilí. Více informací zde.

Vložila: A. Michalová, 23. 3. 2015, zdroj: nicm.cz

Staň se novinářem na Olympiádě dětí a mládeže v Plzni

Tento program je pro mladé žurnalisty ve věku 18-24 let. Účastníci si vyzkouší práci novináře, psaní reportáží, online přenosy nebo živé komentáře internetových přenosů z her. Mentory jim budou zkušení sportovní novináři. Uzávěrka přihlášek je 22.2.2015. Více informací zde.

Vložila: A. Michalová, 11. 2. 2015, zdroj: eurodesk.cz

Konference e-skills for Jobs 2014

20. listopadu se v Praze koná konference na téma digitální dovednosti v souvislosti lepší uplatitelnosti na trhu práce. Účast na konferenci je zdarma. Více informací zde.

Vložila: A. Michalová, 12. 11. 2014, zdroj: eurodesk.cz

Mezinárodní konference k věkové diskriminaci

Zajímá tě řízení pracovních týmů z hlediska věku a věková diskriminace? Tak přijď na mezinárodní konferenci, zaměřenou na toto téma, v pátek 7. listopadu v prostorách Era svět. Více informací zde.

Vložila: A. Michalová, 6. 11. 2014, zdroj: prazskypatriot.cz

Veletrh podpory podnikání

Chceš začít podnikat, ale nevíš, jak na to? Nech si poradit na veletrhu podpory podnikání, který se koná 19. listopadu v Praze. Více informací zde.

Vložila: A. Michalová, 24. 10. 2014, zdroj: mladiinfo.cz

Francie v Kladně

Staňte se členy Francouzsko-českého klubu v Kladně.

Klub je ustanoven v souladu se stanovami a cíli Francouzské aliance. Jeho posláním je rozšiřování francouzského jazyka a kultury v městě Kladně a Středočeském kraji, sdružování všech zájemců, kteří chtějí přispívat k rozvoji, znalostem a zájmu o francouzský jazyk, francouzskou kulturu a z širšího hlediska k podpoře vzájemného porozumění mezi Českou republikou a Francií.

Hlavními formami činnosti jsou podpora výuky francouzského jazyka pro všechny věkové kategorie, příprava ke složení mezinárodních zkoušek DELF a DALF, kulturní akce, přednášky, semináře, ale i turnaj v pétanque a poznávání životních stylů a zvyklostí ve Francii a dalších frankofonních zemích.

Staňte se členy klubu a využívejte zdarma přístup do knihovny, slevy na kurzovném a vstupném na všechny naše akce a další výhody.

Vložila: P. Hanušová, 28. 6. 2014, zdroj:francouzskyklubkladno.cz

Pracovní a studijní poradenství při Poradně Univerzity Karlově v Praze

Nejen studentům Univerzity Karlovy je k dispozici poradna poskytující informace, diagnostiku
a koučování v oblasti studia a práce.

Vložila: P. Hanušová, 30. 5. 2014, zdroj:cuni.cz