Kdo a kde od září ušetří? Zodpovídáme dotazy ke slevám na jízdném

Nové slevy na jízdenky pro studenty a seniory představují největší změnu pravidel ve veřejné dopravě. Přinášíme odpovědi na nejčastější otázky, kde všude slevy platí, jak budou lidé nárok prokazovat a kdo všechno může 75procentní slevy využívat.
Celý článek najdeš zde.

Vložila: Jana Hilmarová, 12.10.2018, zdroj:  ekonomika.idnes.cz

Výměna mládeže v srdci České republiky

Nenech si ujít příležitost poznat nové lidi z Evropy, rozmluvit se anglicky, dozvědět se o stereotypech a ještě se kreativně vyblbnout! To nabízí Výměna mládeže pořádaná organizací ICM Slaný s názvem Art out the stereotypes.

Více informací a přihláška zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 15.7.2018, zdroj: www.icmslany.cz

Cestovatelské besedy v ICM Kladno

Cestujete rádi? Baví vás sdílet s přáteli zážitky z cest? Nebo naopak jen rádi posloucháte zážitky druhých? Zveme vás do Cestovatelského klubu Informačního centra pro mládež Kladno. Těm kdo mají chuť uspořádat vlastní besedu zdarma poskytneme prostor, vybavení k projekci a pomůžeme s propagací. Cestovatelské besedy u nás probíhají každý měsíc. Pozvánku na akci i článek o tom jak beseda proběhla najdete na našem facebooku, twitteru a nebo na webových stránkách ICM Kladno. Besedy se většinou konají koncem měsíce. Společně jsme už procestovali Německo, Kanadu a Nepál a v červnu se chystáme do Kamerunu. Přijďte se podívat. Besedy jsou zdarma.

Vložila:Lucie Beneschová, 22.3.2016, zdroj: icm-kladno.cz

Naučná stezka Industriální cesta Vojtěšskou hutí

Naučná stezka potěší všechny milovníky industriálních památek. Nachází se v areálu bývalé Vojtěšské hutě (Koněv), v samém srdci Kladna. Klade si za cíl vzbudit zájem veřejnosti o zanikající průmyslový komplex, který patří k nejstarším ve středních Čechách a zásadně ovlivnil životy nejen mnoha Kladeňáků. Seznamuje s nejdůležitějšími provozy, které se podílely na výrobě oceli. Popis trasy a více informací nejdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 27.11.2016, zdroj: www.stezky.info.cz

Cestování po České republice

Nevíš kam o víkendu na výlet nebo chceš jet na dovolenou po Česku? S výběrem destinace by ti mohly pomoc webové portály Kudy z nudy a Česko – Země příběhů. Tyto webové portály jsou produktem CzechTourism, který spadá pod Ministerstvo pro místní rozvoj.

Vložila: Lucie Beneschová, 11.10.2016, zdroj: www.nicm.cz

“Na Okoř je cesta, jako žádná ze sta…”

Známá písnička neříká tak úplně pravdu: cesta, která vede k hradu Okoři, není zvlášť výjimečná. Zato samotný hrad a jeho okolí ano a stovky návštěvníků, kteří se tu v teplých měsících střídají, to jenom potvrzují. Okoř má několik předností, které z ní činí skutečnou jedničku mezi výletními cíli v okolí Kladna. Kromě široké nabídky služeb pro turisty je lehce zvlněná krajina vhodná i pro cyklisty! Více informací najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 27.9.2016, zdroj: www.hrad-okor.cz

Cyklostezky Křivoklátska

Blíží se prázdniny a cyklistická sezóna je v plném proudu! Jestli nevíš kam s kolem vyrazit, zkus CHKO Křivoklátko. Celou mapu cyklostezek najdeš zde. Pokud nejsi nadšený cyklista, můžeš využít jednu z mnoha turistických tras nebo vyrazit na koni. Více informací najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 7.6.2016, zdroj: www.krivoklatsko.ochranaprirody.cz

Památník Lidice

Navštiv jednu z nejvýznamnějších památek v okolí Kladna. Kromě samotného památníku, který je otevřen celoročně, můžeš navštívit i stálou expozici lidické galerie. Více informací najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 3.5.2016, zdroj: www.lidice-memorial.cz

Prahaton

Chceš poznat lépe svoji kulturu a Prahu? Organizace AFS ti pomůžeš. Účastni se Prahatonu a poznej nejen svou kulturu, ale i nové lidi. Další Prahaton se koná již 23.4. 2016. Více informací a přihlášení na akci najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 5.4.2016, zdroj: www.afs.cz

Využijte slevy na jízdném doma i v zahraničí!

ISIC je součástí projektu Podpory trvale udržitelné mobility pod záštitou UNEP (Environmentální program Spojených národů) a Mezinárodní asociace pro veřejnou dopravu.
V současné době spolupracuje s mnoha dopravci po celé ČR, kteří akceptují průkazy ISIC jakožto plnohodnotného potvrzení o studiu (zatím není platné jako  průkaz Žákovského jízdného), a řada z nich dále poskytuje speciální studentské slevy na jízdném, zejména na dálkové spoje umožňující studentům ještě levnější cestování hromadnou dopravou. Pro studenty to znamená zpříjemnění a výhody při cestování hromadnou dopravou.

Přehled krajů a měst, kde lze platný průkaz ISIC využít k nárokování si studentského jízdného
v MHD bez dalšího dokládání papírovým potvrzením o studiu i další informace najdete na stránkách isic.cz.
Konec stání ve frontě a čekání na potvrzení o studiu. Teď už stačí použít ISIC a koupit si studentský kupon na MHD pohodlně a bez zbytečných starostí.

Vložila: Lucie Beneschová, 18.1.2016, zdroj: isic.cz

Aktualizováno: Lucie Beneschová, 6.12.2016