ICM Kladno je hostitelskou a vysílající organizací Evropské dobrovolné služby

 

V rámci Evropské dobrovolné služby (EDS) máte možnost vyrazit na 2-12 měsíců do zahraničí a jako dobrovolník pracovat v neziskové organizaci (nebo státem zřizované organizaci). Evropská dobrovolná služba je financována z grantového programu EU Mládež v akci.

EDS dobrovolníkem se může stát každý mladý člověk ve věku 17 – 30 let (výjimečně už od 16 let). Projekty zpravidla trvají 2-12 měsíců, nejčastější jsou projekty na 6-12 měsíců.

Témata projektů, ve kterých jako dobrovolník pak působíte, jsou různá – od ekologických projektů přes rozvojovou pomoc po práci s dětmi a mládeží. Záleží zejména na vás, vašich zájmech a zkušenostech.

Jako dobrovolníkovi bude za vás na místě hrazeno ubytování, strava, kapesné, jazykový kurz a zdravotní pojištění. Cestovné je rovněž hrazeno z grantu – náklady jsou rozdělené do 6. pásem podle vzdálenosti hostitelské organizace.

Chcete-li se stát EDS dobrovolníkem, je třeba najít si tzv. vysílající organizaci v ČR, která vás na projekt připraví. Také vám může pomoci s nalezením projektu (resp. hostitelské organizace) – databázi projektů z celé Evropy najdete na www.evsdatabase.eu (na Vámi vybrané projekty doporučujeme poslat e-mailem Váš motivační dopis a životopis).

Program Erasmus+: Mládež v akci

Veškeré podrobné informace k EDS najdete na stránkách programu Mládež v akci nebo novém webu Erasmus+.

Zkušenosti dobrovolníků EDS

O zážitcích z Evropské dobrovolné služby se můžete dočíst i v naší publikaci Experience Europe!

Školitel Petr Kačena se podělil o své zážitky z EDS na rádiu Wave http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2761483

Vložila: P. Hanušová, 1. 6. 2014, zdroj:eurodesk.cz, aktualizovala: Petra Sýkorová, 19. 5. 2017

 

ICM Kladno a EDS

 Zkušenosti dobrovoníků z EDS u nás i v cizině vám zprostředkuje naše ICM Kladno formou různých besed a setkání, na které vás zveme prostřednictvím sekce “Akce”.

Jako vysílající a hostitelská organizace vám nabízme bezplatnou pomoc a poradenství v případě, že se rozhodnete vycestovat jako dobrovolník EDS nebo jen chcete získat více informací o projektu. Neváhejte nás kontaktovat!