Jak stopovat efektivně?

Cestovat lowcost tedy s co možná nejnižšími náklady bývá často spjato právě se stopováním. Pokud se však při volbě tohoto způsobu dopravy dopustíte začátečnických chyb, může se stát, že se na kraji cesty vytouženého svezení třeba vůbec nedočkáte. Základní stopařské tipy se dozvíte zde.

Vložila: Jana Hilmarová, 12.10.2018, zdroj: www.nicm.cz

Proč pracovat v Londýně

Slyšel jsi, že je Londýn drahý, pořád tam prší a lidi se neumí oblékat? Ach ty stereotypy. Podle posledních výzkumů v západní Evropě a USA každý 6. člověk, který chce pracovat v zahraničí, chce pracovat v Londýně. A to už o něčem svědčí.

Jestli jsi mezi nimi i ty, přečti si více.

Vložila: Dominika Holznerová, 2.12.2016, zdroj: www.czech-us.cz

Unikátní průvodce

Cestuješ a hledáš tipy na zajímavá místa? nechceš utrácet za drahé průvodce? Web World travel guide ti poskytne všechny důležité a aktuální informace zcela zdarma.

Vložila: Dominika Holznerová, 8.9.2016, zdroj: www.worldtravelguide.net

Doprava po celém světě

Jakými prostředky je možné levně a rychle cestovat po Evropě? Možnosti zahrnují klasické dopravní společnosti i spolujízdu. Odkazy na super stránky najdeš zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 4.8.2016, zdroj: www.eurodesk.cz

LowCost Race: Kolem Evropy za deset dní

Zhruba dva týdny zbývají do konce přihlašování na LowCost Race, závodu, se kterým začal před pár lety Michael Miky Škoda a závodu, během kterého posbíráš co nejvíce z 25 checkpointů po Evropě a utratíš při tom co nejméně peněz.

Více informací najdeš zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 20.6.2016, zdroj: www.nicm.cz

Use it!

Use it – skvělá aplikace, která tě ušetří nesmyslných průvodců evropskými městy. Je vytvořená místními lidmi a najdeš v ní tipy na zajímavá místa, která navštívit, kde se najíst a kde ubytovat. Stáhneš jí úplně zdarma.

Odkaz na aplikaci zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 10.5.2016, zdroj: www.use-it.travel

Airbnb

Chceš bydlet za levno a poznat u toho nové a místní lidi? Potom využij skvělých nabídek na webu Airbnb, kde seženeš ubytování kdekoliv za skvělou cenu. Nově nabízí i zážitkové pobyty.

Více informací zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 14.1.2016, zdroj: www.airbnb.cz

Couchsurfing

Rád při cestování poznáváš místní obyvatele a jejich styl života? Pak právě pro tebe je couchsurfing! Couchsurfing je internetová služba bezplatného ubytování v zahraničí. Zaregistruj se a staň se couchsurferem. Půjčovat zdarma svůj gauč můžeš i ty a z pohodlí domova si udělat kamarády po celém světě. Více najdeš zde.

Vložila: A. Michalová, 21. 9. 2015, zdroj: couchsurfing.com

Kanada a registrace pro turisty

Kanada zavádí elektronickou cestovní registraci pro turisty. V rámci bezvízového styku zavedla vláda Kanady elektronickou cestovní registraci Electronic Travel Authorization (“eTA”). Registrace je povinná od 15. března 2016. Více informací najdeš zde.

Vložila: A. Michalová, 8. 9. 2015, zdroj: chzech-us.cz

Jak zabalit kolo do letadla

Prázdniny se blíží a většina z nás pojede někam na dovolenou. Letíš letadlem a chceš si s sebou vzít kolo? Jen nevíš, jak ho na přepravu letadlem správně zabalit? Koukni na návod, který vypracovalo Národní informační centrum pro mládež.

Vložila: A. Michalová, 12. 6. 2015, zdroj: nicm.cz

Workcampy pro rok 2015

Workcampy jsou skvělou příležitostí, jak poznat lidi z různých koutů světa, jak poznat jinou kulturu a jak se zlepšit v cizím jazyce. Je ti nad 18 let? Tak se můžeš zapojit do veřejně prospěšných aktivit například ve Vietnamu. Sám/sama si platíš pouze cestu tam a zpět a účastnický poplatek. Vám je zajištěno ubytování, strava a někdy i výlety. Více informací zde.

Vložila: A. Michalová, 2. 3. 2015, zdroj: nicm.cz

Erasmus+

Tmelník a Erasmus+ ti nabízí jedinečnou šanci zúčastnit se mezinárodního projektu. Neváhej a vyber si téma projektu, který tě nejvíc zajímá. Více informací zde.

Vložila: A. Michalová, 6. 11. 2014, zdroj: eurodesk.cz

Staň se dobrovolníkem na Olympiádě a Paraolympiádě 2016 v Riu

Dobrovolníci z celého světa se mohou zúčastnit největší sportovní akce na světě. Uzávěrka přihlášek je 15. listopadu. Více informací zde.

Vložila: A. Michalová, 24. 10. 2014, zdroj: eurodesk.cz

Dovolená na míru

Znáte už TravelPortal.cz? Jedná se o online cestovní agenturu, která pro své zákazníky vybírá ty nejvýhodnější dovolené už pět let a v její databázi se nachází více než milion zájezdů, které jsou pravidelně aktualizovány. TravelPortal prodává zájezdy od více než sto českých cestovních kanceláří a mimo jiné je mezi zákazníky oblíbená proto, že si můžou vybrané zájezdy z pohodlí domova porovnat, zarezervovat i zaplatit. Jak to funguje? Čtěte na stránkách studentpoint.cz.

Vložila: P. Hanušová, 8. 6. 2014, zdroj: studentpoint.cz, travelportal.cz

Freedom Express

Nastupte si na palubu stroje času. Vydejte se na výpravu po stopách událostí, které před 25 lety změnily obraz Evropy. „Freedom Express” je dvoutýdenní výprava po šesti zemích bývalého komunistického bloku, na kterou se vydá dvacet mladých umělců, vědců, novinářů a animátorů kultury z celé Evropy.

Vložila: P. Hanušová, 8. 6. 2014, zdroj:eurodesk.cz

Praktické informace pro cesty do zahraničí

Na stránkách Eurodesk můžete najít praktický balíček informací pro vaše cesty do zahraničí.

Vložila: P. Hanušová, 8. 6. 2014, zdroj:eurodesk.cz

Pojištění na cesty s ISIC

Chystáte se na prázdniny do zahraničí? Podívejte se na možnosti pojištění přes ISIC.

Vložila: P. Hanušová, 8. 6. 2014, zdroj: isic.cz