Jak se bránit propagandě?

Eurocentrum Praha Tě zve na další seminář v rámci Národního konventu o EU Jak se bránit propagandě? Zuří kolem nás informační válka? Kdo a proč šíří úmyslně zkreslené informace? Jakou strategii a jaké zbraně používá Rusko a jaké EU? Přijď na náš seminář a dozvíš se víc. Na seminář je nutné se předem registrovat. Více informací najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 1.12.2016, zdroj: www.evropskydum.cz

Evropský týden odborných dovedností – Objev svůj talent!

V souvislosti se snahou o zviditelnění výsledků evropské spolupráce v oblasti odborného vzdělávání a přípravy (OVP) vyhlásila Evropská komise první Evropský týden odborných dovedností. V termínu od 5. do 9. prosince 2016 se po celé Evropě uskuteční na národní, regionální i místní úrovni aktivity, jejichž cílem je ukázat špičkovou kvalitu odborného vzdělávání a přípravy, zvýšit jeho atraktivitu a prestiž, a inspirovat jednotlivce bez rozdílu věku, aby v sobě dokázali objevit svoje schopnosti a talent právě prostřednictvím odborného vzdělávání a přípravy (OVP). Více informací najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 18.11.2016, zdroj: www.naerasmusplus.cz

Evropská konference mládeže v Košicích 2016: politická participace mladých Evropanů v praxi

4 dny usilovného jednání, panelových diskusí s experty a policy-makery z institucí EU i neformální setkání při coffee breaku či kulturním programu. Taková byla druhá konference 5. cyklu Strukturovaného dialogu s mládeží, která probíhala od 3. do 6. října 2016 v Košicích v rámci předsednictví Slovenské republiky v Radě EU. Celý článek najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 14.10.20116, zdroj: www.strukturovanydialog.cz

Jaké je to pracovat v institucích EU?

Zajímáš se o práci v evropských institucích? Chceš se dozvědět více o životě v Bruselu? Přijď se ve středu 21. 9. 2016 zeptat současných zaměstnanců Evropské komise na to, co Tě zajímá! Na seminář je nutné se přihlásit. Více informací najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 23.9.2016, zdroj: www.evropskydum.cz

Zapoj se do pilotního programu mladých delegátů ČR do OSN

Česká rada dětí a mládeže, Ministerstvo zahraničních věcí České republiky a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy hledají na základě World Programme of Action for Youth (A/RES/50/81) zájemce o pilotní ročník programu mladých delegátů do OSN. Více informací najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 16.6.2016, zdroj: www.strukturovanydialog.cz

Diskutuj online o tom, co pálí Tebe, ČR a Evropu

Žádný formulář, ale šest otázek a spousta prostoru k odpovědím, komentování odpovědí a jejich hodnocení samotnými uživateli. To je online diskuzní platforma. Nakousni, řeš… a jednej! Diskutovat můžeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 14.6.2016, zdroj: www.strukturovanydialog.cz

Jakým výzvám čelí mladí lidé v rozmanité, propojené a inkluzivní Evropě?

Jaké důležité kompetence by měli mladí lidé mít? Jakým výzvám čelí mladí Evropané? Jak umožnit všem mladým lidem zapojit se do rozmanité, propojené a inkluzivní Evropy? Takovým otázkám se věnovali účastníci Evropské konference mládeže, první ze tří konferencí začínajícího V. cyklu Strukturovaného dialogu, která se konala 4. – 7. dubna 2016 v Amsterdamu. Celý článek najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 20.4.2016, zdroj: www.strukturovanydialog.cz

Přínosy a rizika přijetí eura v ČR

V Evropském domě pro Tebe několikrát měsíčně pořádáme praktické semináře na aktuální evropská témata. Tvými průvodci jsou vždy nejméně dva kvalifikovaní odborníci, politici, novináři, zástupci firem či neziskových organizací.Tímto seminářem bude provázet například ekonom nebo investiční bankéř. Na seminář je nutné se přihlásit. Více informací najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 22.3.2016, zdroj: www.evropskydum.cz

Ženy a migrace: výstava fotografií francouzské fotografky Marie Dorigny

Během posledního roku, v kontextu dnešní rozsáhlé humanitární krize, nadále stoupá počet lidí usilujících o statut uprchlíka v Evropské unii. Ženy a dívky prchající před konflikty a válkou čelí různým formám násilí, ať už v zemi svého původu, při cestě do hostitelské země nebo poté, co jsou přijímány v Evropě. Výstava,  která se koná u příležitosti Mezinárodního dne žen, probíhá po celý březen. Více informací najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 3.3.2016, zdroj: www.evropsky-parlament.cz

EU jako globální velmoc – reálný cíl nebo mission impossible?

Informační kancelář Evropského Parlamentu, Zastoupení EK a Eurocentrum Praha Tě zvou na seminář nazvaný EU jako globální velmoc – reálný cíl nebo mission impossible. Na sseminář je nutné se přihlásit. Více informací najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 18.2.2016, zdroj: www.evropsky-parlament.cz

Navrhni projekt

Soutěž navrhni projekt je pro studenty všech středních škol pořádaná Ministerstvem pro místní rozvoj. Porozhlédni se kolem sebe v místě, kde žiješ či studuješ. Máš nápad, jak by něco šlo dělat jinak nebo lépe? Tak svůj projekt sepiš a můžeš vyhrát ultrabooky, tablet, chytrý telefon nebo elektronickou čtečku. Své nápady posílej do 20. listopadu. Více informací najdeš zde.

Vložila: E. Stará, 23.10.2015, zdroj: www.nicm.cz

Průzkum Youth Speak od studentské organizce AISEC

Chceš ovlivnit to, co se děje kolem Tebe? Máš zájem se vyjádřit k problémům, které Tě jako mladého člověka trápí? Máš chuť něco změnit? Uvědomuješ si, že Ty jsi součást generace, která má co říct? Teď máš šanci. Zapoj se do globálního průzkumu Youth Speak. Let your voice be heard! Více informací najdeš zde.

Vložila: Petra Sýkorová, 21. 5. 2015, zdroj: www.aiesec.org

Iniciativa pro evropské hodnoty

16. dubna proběhne v Praze představení Iniciativy pro evropské hodnoty s následnou debatou. Následná panelová debata bude na téma – ohrožené hodnoty v Evropě. Více informací zde.

Vložila: A. Michalová, 7. 4. 2015, zdroj: evropskehodnoty.cz

No Hate Speech

Připoj se do online kampaně No Hate – Survey about Youth Speech. Vyjádři svůj názor a vyplň dotazník ohledně online nenávisti. Vyplň dotazník v české verzi a nezapomeň ho poslat včas. Výzkum končí 22. března 2015.

Vložila: A. Michalová, 16. 3. 2015, zdroj: nohatespeechmovement.org

Idea LAB!

Evropská komise hledá 15-25 mladých lidí, kteří mají za úkol najít řešení jednoho ze 4 zadaných problémů:

  1. originální nápady na to, jak zvýšit možnost pracovních příležitostí pro mladé lidi
  2. zajímavé podnikatelské nápady ke zlepšení života mladých lidí
  3. zapojení mladých lidí do občanského života
  4. zapojení mladých lidí v Evropě do otázek rozvoje v souvislosti s Evropským rokem rozvoje 2015

Kreativita je vítaná! Více informací zde.

Vložila: A. Michalová, 2. 3. 2015, zdroj: nicm.cz

Soutěž na téma tradičních sportů

Zajímáš se o tradiční sporty? Zapoj se do soutěže a propaguj “svůj” sport. Soutěží se o 1000 euro. Více informací zde.

Vložila: A. Michalová, 3. 12. 2014, zdroj: nicm.cz

Co nabízí EU mladým lidem?

sps-pozvanka-01

Zúčastni se semináře na téma Fakta vs. mýty – co nabízí EU mladým lidem? Seminář je zdarma a proplácí se i doprava. Více informací o programu zde.

Vložila: A. Michalová, 19. 11. 2014, zdroj: npdm.cz

World Summit Youth Award 2014

Jsi mladý návrhář, producent, vývojář, novinář nebo spisovatel? Zúčastni se mezinárodní soutěže pro online nebo mobilní iniciativy, jejichž cílem je zvýšit povědomí a zlepšit řešení největších globálních problémů!

Vložila: P. Hanušová, 8. 7. 2014, zdroj: eurodesk.cz

Chcete vědět víc o Evropské unii?

Přehled klíčových informací, včetně důležitých odkazů pro mládežž najdete na oficiální internetové stránce Evropské unie.

Vložila: P. Hanušová, 30. 6. 2014, zdroj: europa.eu

Evropa ve 12 lekcích

Nebaví vás už pouze mnohdy nudné a náročné čtení o Evropské unii v knihách či skriptech, ale přesto chcete/potřebujete dozvědět se více o této problematice? Vyzkoušejte interaktivní e-learningové kurzy, kdy se o EU můžete naučit lehce z pohodlí domova, a to navíc zábavnou formou!

Jaký má Evropské unie význam? Proč a jak vznikla? Jak funguje? Co už udělala pro své občany a co nám přináší v současné době? Může EU i v době globalizace úspěšně konkurovat jiným ekonomickým mocnostem a přitom přispět ke zvyšování naší ekonomické prosperity i kvality života? Jaké výhody pro nás plynou z toho, že je každý občan členské země současně
i občanem EU?

To jsou jen některé z otázek, kterými se zabývá tento e-learningový kurz vycházející z populární příručky Evropa ve 12 lekcích (vydání z roku 2010), jejímž autorem je Pascal Fontaine.

Jedním z vhodných nástrojů, jak se dozvědět více o tom, co nám přináší Evropská unie a jaké příležitosti nabízí, se jeví právě tento elektronický kurz s využitím výpočetní techniky.

Vstoupit do kurzu můžete přes webové stránky euhrou.cz

Vložila: P. Hanušová, 1. 6. 2014, zdroj: nicm.cz

 

 

 

Aktualizováno: Lucie Beneschová, 7.12.2016