Skautský institut na Staromáku

Zajímají tě přednášky a debaty o společenských tématech? Vydej se do Prahy a navštiv Skautský institut na Staroměstském náměstí. Nevadí, že nejsi skaut, tento prostor je otevřen všem a je nabitý nejrůznějšími akcemi. Program na každý měsíc najdeš zde.

Vložila: Jana Hilmarová, 12.10.2018, zdroj: www.skautskyinstitut.cz

SmartUp

Máš zajímavý nápad, nebo už připravený projekt, který potřebuješ podpořit? Program SmartUp oživuje zajímavé nápady, které nepatří do šuplíku, ale mezi lidi.

Svůj projekt můžeš přihlásit zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 2.4.2016, zdroj: www.o2smartup.cz

Social impact award

Social Impact Award je jeden z nejrozsáhlejších akceleračních a vzdělávacích programů v oblasti společensky prospěšného podnikání v Evropě. Je určen pro vysokoškoláky, kteří chtějí rozjet svůj byznys a tím měnit svět k lepšímu. Je možné se přihlásit s nápadem, ale také s již fungujícím startupem. Účastníci během letních prázdnin projdou něco jako stáž s nejlepšími mentory a konzultanty v oboru. Sami se prostřednictvím worskhopů naučí na svůj záměr podívat podnikatelským pohledem. Na konci čeká nejlepší tři finanční ocenění.

Zapoj se zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 10.2.2016, zdroj: www.socialimpactaward.cz

Extremismus u mladých lidí

Jedná se o druhou ze série Debata v Kampusu, kterou pořádájí Mladá občané, INEX-SDA a Česká rada dětí a mládeže.Mladí lidé dostanou příležitost vést strukturovaný dialog s veřejnými činiteli a experty s cílem najít možné řešení daného problému. Akce se bude konat 18. listopadu od 16 hodin. Více informací zde

Vložila: E. Stará, 14.11. 2015, zdroj: www.nicm.cz

MPSV podpoří neziskovky

Ministerstvo práce a sociálních věcí vypsalo výzvu „Budování kapacit a profesionalizace nestátních neziskových organizací“, kterou chce pomoci neziskovému sektoru a mladým lidem. Více se o výzvě dozvíš zde.

Vložila: A. Michalová, 1. 9. 2015, zdroj: mpsv.cz

Rodina Odvedle

Unikátní společný oběd českých rodin a cizinců proběhne i letos 22. listopadu a ty se se svou rodinou už můžeš přihlásit. Do projektu se mohou hlásit všechny české rodiny a rodiny cizinců z třetích zemí žijící v ČR. Můžete někoho pohostit u sebe doma nebo se můžete nechat pohostit a ochutnat světovou kuchyni. Více se o projektu dočtete zde.

Vložila: A. Michalová, 16. 6. 2015, zdroj: slovo21.cz

Youth Speak – průzkum organizace AIESEC

Chceš ovlivnit to, co se děje kolem Tebe? Máš zájem se vyjádřit k problémům, které Tě jako mladého člověka trápí? Máš chuť něco změnit? Uvědomuješ si, že Ty jsi součást generace, která má co říct? Teď máš šanci. Zapoj se do globálního průzkumu studentské organizace AIESEC s názvem “Youth Speak”. Více informací zde.

Let your voice be heard!

Vložila: P. Sýkorová, 21. 5. 2015, zdroj: aiesec.org

Workcamp

Chceš poznat nové lidi a u toho dělat práci, která má smysl? Na workcampu můžeš strávit 2-3 týdny, ale také delší dobu. Pokud máš zájem, přečti si více informací zde a přihlaš se!

Vložila: A. Michalová, 28. 4. 2015, zdroj: inexsda.cz

Pomoc pro cizince

Jsi cizinec a potřebuješ poradit? Využij služeb Centre na podporu integrace cizinců a nevládních neziskových organizací. Tyto organizace nabízejí pomoc v oblasti právního a sociálního poradenství, vzdělávací kurzy nebo asistenci při kontaktu s úřady. Většina služeb je pro cizince zdarma, jelikož jsou podporovány státem, místní samosprávou, fondy EU či z dalších zdrojů. Kontakty na organizace najdete na stránkách Ministerstva vnitra v příloze.

Vložila: A. Michalová, 9. 3. 2015, zdroj: mvcr.cz

Rozjeď svůj projekt

Máš kreativní nápady, víš jak je realizovat, ale chybí ti peníze?

Řešením pro tebe můžou být projekty startovac, hithit a umsemumtam.Vytvoř video nebo prezentaci, o které si myslíš, že osloví co nejvíce lidí (oslavila by i tebe!) a sdílej ji na sociálních sítích. Stránky se řídí heslem „všechno nebo nic“. Když se ti podaří vybrat celou částku, peníze putují k tobě. Když se nevybere celá částka, peníze se vrátí zpět dárcům. Více informací najdeš na stránkách startovac.czhithit.com a umsemumtam.cz.

Vložila: A. Michalová, 11. 2. 2015, zdroj: startovac.cz, hithit.com, umsemumtam.cz

Není halda jako Halda

Za sdružením Hlada stojí skupina zajímavých lidí, nabízejících několik zajímavých projektů, kterými se dle jejich vlastních slov snaží především:
rozvíjet vztah (nejen) Kladeňáků k historii a současnosti regionu a pořádat haldu akcí, na nichž se mohou obyvatelé různých zájmů a různých věkových skupin setkávat a vyměňovat si své názory a zkušenosti. Sdružení také vydává haldu knih s kladenskou tematikou.

Vložila: P. Hanušová, 28. 6. 2014, zdroj: haldaknih.cz

Science Café Kladno – věda jako dobrodružství

Science Café je cyklus diskusních setkání vědců a zájemců o vědu z řad široké veřejnosti. Neformální večerní debaty se konají v příjemných prostorách kaváren. Od roku 2008 přivítalo Science Café přes 100 úspěšných českých vědců napříč mnoha obory.
Science Café si můžete vychutnat i v Kladně, na pravidlených setkání v Kavárně Bez Konce.

Vložila: P. Hanušová, 28. 6. 2014, zdroj: sciencecafe.cz

Kladendář alias „Chcíplej pes“

Že v Kladně „nechcíp pes“ se můžete přesvědčit na stránkách online kladendáře. Najdete tu aktuální přehled o kulturních, vzdělávacích, sportovních a volnočasových aktivitách v Kladně a v blízkém okolí. Pokud vy sami něco pořádáte, neváhejte oslovit administrátory kalendáře a vaší akci zveřejnit.

Vložila: P. Hanušová, 28. 6. 2014, zdroj: kladendar.cz

Praktické informace o Kladně nejen pro Kladeňáky

Žijete v Kladně a potřebujete praktické informace pro obyvatele města? Poznáváte Kladno jako turista a potřebujete poradit?
Podívejte se na:

Oficiálních stránky statutárního města Kladna.

Případně se rovnou obraťte na Informační centra v Kladně.

Vložila P. Hanušová, 10. 6. 2014, zdroj: mestokladno.cz

Knihovny v Kladně online

 Zde najdete interaktivní odkazy na stránky kladenských knihoven:

Středočeská vědecká knihovna v Kladně

Městská knihovna Kladno

Vložila: P. Hanušová, 15. 6. 2014, zdroj:svkkl.cz, mkkl.cz