Změna práce – jak často?

Ptáte se, jak často měnit zaměstnání, abyste neměli pocit, že trčíte na jedné pozici celou věčnost a zároveň váš životopis neutrpěl častými změnami na důvěryhodnosti? Nutno podotknout, že jednoznačná odpověď neexistuje. Záleží na konkrétní pozici ale také třeba na tom, kolik už toho máte za sebou. Jiná bude samozřejmě frekvence změny zaměstnání u mladých lidí čerstvě po škole a například u seniorů.

Junioři si mohou dovolit měnit práci častěji, většinou to bývá každý rok nebo dva.

U lidí zastávající seniornější pozice je to už trochu jinak. Člověk, který mění zaměstnání každý rok nepůsobí na budoucí zaměstnavatele zrovna nejlépe. Obvykle je běžné, zůstat na jedné pozici tři nebo čtyři roky.

Pro podrobnější informace navštivte článek zde

Vložil: Patrik Bujdák, 24. 11. 2017, zdroj: www.jobs.cz

Pracovní pohovor – čemu se vyhnout?

Jak se připravit na pohovor je určitě důležitou otázkou pro všechny uchazeče. Následující článek zmiňuje základní chyby, které jsou v počátku vlastně míněny dobře.

  1. Snažíte se udělat dobrý dojem pomocí řečí těla?
  • Ano, ale i zde platí – nic se nemá přehánět.
  1. Proč jste skončili v předchozím zaměstnání?
  • Dlouze se snažíte vysvětlit proč jste skončili a že to určitě nebylo kvůli výtkám šéfa? Právě tato snaha může vzbudit přesně opačný dojem.
  1. Improvizace
  • Vyrazit na pohovor úplně bez přípravy a spoléhat na to, že pohovorem nějak projdete a vždy něco vymyslíte není úplně nejlepší přístup. Zkuste si doma sepsat alespoň stručné body, co chcete o sobě sdělit.

Celý článek si můžete přečíst zde

Vložil: Patrik Bujdák, 16. 10. 2017, zdroj: www.jobs.cz

PR pracovník ve Skandinávském domě

Nezisková organizace Skandinávský dům nabízí dobrovolnickou pozici v oblasti PR. Budete se podílet na propagaci aktivit organizace, komunikovat s novináři, mediálními partnery a mnoho dalšího.

Skandinávský dům je organizace, která skrze výstavy, přednášky, promítání a další akce přináší kulturu evropského severu do České republiky.

Pokud byste měli o pozici zájem, stačí zaslat svůj životopis a průvodní dopis na e-mail jitka@skandinavskydum.cz. Uzávěrka přihlášek je 15.9.2017.

Další informace naleznete zde

Vložil: Patrik Bujdák, 8. 9. 2017, zdroj: www.mladiinfo.cz

Proč se vyplatí koukat po inzerátech i o prázdninách?

Myslíte si, že hledat práci během července a srpna je ztráta času? Že na skutečně zajímavé nabídky narazíte až v září? To je jen mýtus. V létě firmy vystavují v podstatě stejně nabídek, jako kdykoliv jindy. Třeba proto, že se potřebují připravit na podzim. Hlavní výhodou prázdninového hledání ale je, že na inzeráty odpovídá méně lidí. Utkáte se tedy s menší konkurencí.

5 důvodů naleznete zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 1.7.2017, zdroj: www.jobs.cz

Letní marketingová stáž v Prague Pride

Stále sháníte stáž či brigádu na léto? Rádi byste smysluplně strávili letní měsíce v Praze? Jásejte! Prague Pride shání do svého marketingového týmu stážistu. Více informací naleznete zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 10.6.2017, zdroj: www.mladiinfo.cz

Jak si víc věřit při hledání práce?

Rozešlete životopisy, ale od personalistů nedorazí vůbec žádná odpověď. Z pohovoru odcházíte naplnění dobrým pocitem, o to víc vás srazí následné odmítnutí… Udržet si při hledání práce optimismus je někdy pěkná dřina. Jenže víte co? Nejste v tom sami, podobné zkušenosti mají i další uchazeči. A co můžete udělat proto, abyste si při hledání více věřili?

Článek najdete zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 26.3.2017, zdroj: www.jobs.cz

Šablony pro tvorbu životopisů? Máme pro vás hned tři.

Pokud hledáte práci, nejspíš řešíte, jak ozvlášnit svůj životopis. Jakou grafiku a barvy použít, jak přehledně vypíchnout to, v čem jste nejlepší. Ve spolupráci s grafikem jsme pro vás vytvořili 3 šablony, které si můžete stáhnout a upravit dle libosti. Po dokončení úprav doporučujeme životopis převést do PDF.

Ke stažení zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 10.3.2017, zdroj: www.jobs.cz

4 věci, za které vás personalista nepochválí

Dejte si při hledání práce pozor, ať si to zbytečně nepokazíte. V tomto článku se dočteš o čtyřech věcech, za které tě personalisté nepochválí. Tedy kromě známých prohřešků, jako jsou pozdní příchody nebo neschopnost zjistit si dopředu něco o firmě. Další prohřešky a celý článek najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 23.11.2016, zdroj: www.jobs.cz

7 typů lidí, kteří s vámi budou „soupeřit” o práci

“Na klasickém pohovoru jste jen sami za sebe, ale v assessment centru je to jiné. Probíhá tak, že si personalisté na celý den pozvou skupinku nadějných uchazečů a zadávají jim různé úkoly. Docela hezky se ukáže, kdo se umí prosadit a kdo se spíš drží zpátky, kdo je v komunikaci přirozený a kdo tlačí na pilu…” O tom, na jakých 7 typů lidí můžeš v assessment centru narazit je článek, který si můžeš celý pročíst zde .

Vložila: Lucie Beneschová, 16.11.2016, zdroj: www.jobs.cz

MPSV zve na Profesia Days – Tisková zpráva

Nejen uchazeči o zaměstnání, ale i ti, kteří uvažují o změně pracovního místa, by si neměli nechat ujít již 6. ročník veletrhu Profesia Days, který ve dnech 12. a 13. října hostí výstaviště PVA Expo Praha Letňany. Celou tiskovou zprávu najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 6.10.2016, zdroj: www.mpsv.cz

Velké platové tajemství: kolik dostávají absolventi?

Skončil/a si školu a hledáš první práci? Tento článek ti prozradí, jaký nástupní plat na tebe čeká v jednotlivých oborech. Současní absolventi mají proti minulosti velkou výhodu. Svět vybřednul z ekonomické krize a firmy nabírají nové posily jako o závod. Na absolventy teď na Jobs.cz čeká velmi slušných 5.000 nabídek. Celý článek najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 26.9.2016, zdroj: www.jobs.cz

Zaměřeno na absolventy a studenty: Sociální pojištění v kostce v novém letáku ČSSZ – Tisková zpráva

S blížícím se koncem školního roku připravila Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) leták Sociální zabezpečení – informace pro studenty. V deseti bodech v něm shrnuje základní informace pro studenty o nemocenském pojištění a důchodech, právech a povinnostech v oblasti sociálního zabezpečení a nárocích na dávky. Celou tiskovou zprávu najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 17.6.2016, zdroj: www.mpsv.cz

“Nemusíme, chceme”

Jak se stát dobrovolníkem, jaké programy nabízejí v této oblasti neziskové organizace a další informace o tom, jak nezištně pomáhat potřebným se dozvědí návštěvníci historicky prvního setkání dobrovolnických organizací pod názvem „NEMUSÍME, CHCEME“. Více informací zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 1.6.2016, zdroj: www.mpsv.cz

ÚP ČR představí své služby v Kladně

Více než dvě desítky vystavovatelů z řad zaměstnavatelů a středních škol, široká nabídka volných pracovních míst a prezentace studijních oborů. To vše bude připraveno pro návštěvníky 2. ročníku Burzy práce v Kladně již 31.5.2016! Více informací zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 26.5.2016, zdroj: www.mpsv.cz

Stáž ukáže studentovi realitu

“Současná situace na trhu práce nahrává absolventům vysokých i středních škol. Uplatnění nacházejí mnohem snáze, než tomu bývalo v minulých letech.” Mnoho studentů však během prvního roku z práce odchází, proto je dobré absolvovat stáž ve firmě, kde by se ti líbilo v budoucnu pracovat. Celý článek o výhodách a nevýhodách studentských stáží najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 15.5.2016, zdroj: www.nicm.cz

Rady pro uchazeče

Chceš se dozvědět jak správně napsat CV a motivační dopis, nebo jak se připravit na pohovor? Všechny a další informace najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 12.4.2016, zdroj: www.jobs.cz

Career DAYS se rychle blíží!

Již tento týden – 3. a 4. března – mohou studenti vysokých škol zažít festivalovou atmosféru, neformální prostředí a praktický interaktivní program s více než 30 firmami na festivalu kariérních příležitostí Career DAYS. Více informací najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 29.2.2016, zdroj: www.nicm.cz

Rekvalifikaci loni absolvovalo přes 38 tis. lidí – Tisková zpráva

Během uplynulého roku se 38 078 uchazečů a zájemců o zaměstnání zúčastnilo některého z široké nabídky rekvalifikačních kurzů, které hradil Úřad práce ČR (ÚP ČR). Více než 80 % z nich rekvalifikaci v tomto období úspěšně ukončilo. Za 12 měsíců poskytl ÚP ČR na rekvalifikace celkem 380 350 411 Kč. Částka zahrnuje i prostředky z Evropského sociálního fondu. Celou tiskovou zprávu najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 1.2.2016, zdroj: www.mpsv.cz

Inex hledá stážisty!

Zajímá tě, jak funguje INEX-SDA a jak se připravují a realizují naše dobrovolnické a vzdělávací projekty? Hledáme stážisty/stážistky na 4-měsíční stáž od února do května 2016 v dobrovolnické a vzdělávací sekci a 5-měsíční stáž od února do června v PR sekci v naší pražské kanceláři. Více informací najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 16.1.2016, zdroj: www.eurodesk.cz

Hledají se lektoři dílen “Stop nenávistným projevům”

V rámci projektu projektu BRICkS – Stop nenávistným projevům se hledají se lektoři/lektorky dílen se zaměřením na prevenci nenávistných projevů na internetu. Přihlásit se můžete do 8.1.2015. Více informací najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 10.1.2016, zdroj: www.eurodesk.cz