Proč se vyplatí koukat po inzerátech i o prázdninách?

Myslíte si, že hledat práci během července a srpna je ztráta času? Že na skutečně zajímavé nabídky narazíte až v září? To je jen mýtus. V létě firmy vystavují v podstatě stejně nabídek, jako kdykoliv jindy. Třeba proto, že se potřebují připravit na podzim. Hlavní výhodou prázdninového hledání ale je, že na inzeráty odpovídá méně lidí. Utkáte se tedy s menší konkurencí.

5 důvodů naleznete zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 1.7.2017, zdroj: www.jobs.cz

Letní marketingová stáž v Prague Pride

Stále sháníte stáž či brigádu na léto? Rádi byste smysluplně strávili letní měsíce v Praze? Jásejte! Prague Pride shání do svého marketingového týmu stážistu. Více informací naleznete zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 10.6.2017, zdroj: www.mladiinfo.cz

Jak si víc věřit při hledání práce?

Rozešlete životopisy, ale od personalistů nedorazí vůbec žádná odpověď. Z pohovoru odcházíte naplnění dobrým pocitem, o to víc vás srazí následné odmítnutí… Udržet si při hledání práce optimismus je někdy pěkná dřina. Jenže víte co? Nejste v tom sami, podobné zkušenosti mají i další uchazeči. A co můžete udělat proto, abyste si při hledání více věřili?

Článek najdete zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 26.3.2017, zdroj: www.jobs.cz

Šablony pro tvorbu životopisů? Máme pro vás hned tři.

Pokud hledáte práci, nejspíš řešíte, jak ozvlášnit svůj životopis. Jakou grafiku a barvy použít, jak přehledně vypíchnout to, v čem jste nejlepší. Ve spolupráci s grafikem jsme pro vás vytvořili 3 šablony, které si můžete stáhnout a upravit dle libosti. Po dokončení úprav doporučujeme životopis převést do PDF.

Ke stažení zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 10.3.2017, zdroj: www.jobs.cz

4 věci, za které vás personalista nepochválí

Dejte si při hledání práce pozor, ať si to zbytečně nepokazíte. V tomto článku se dočteš o čtyřech věcech, za které tě personalisté nepochválí. Tedy kromě známých prohřešků, jako jsou pozdní příchody nebo neschopnost zjistit si dopředu něco o firmě. Další prohřešky a celý článek najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 23.11.2016, zdroj: www.jobs.cz

7 typů lidí, kteří s vámi budou „soupeřit” o práci

„Na klasickém pohovoru jste jen sami za sebe, ale v assessment centru je to jiné. Probíhá tak, že si personalisté na celý den pozvou skupinku nadějných uchazečů a zadávají jim různé úkoly. Docela hezky se ukáže, kdo se umí prosadit a kdo se spíš drží zpátky, kdo je v komunikaci přirozený a kdo tlačí na pilu…“ O tom, na jakých 7 typů lidí můžeš v assessment centru narazit je článek, který si můžeš celý pročíst zde .

Vložila: Lucie Beneschová, 16.11.2016, zdroj: www.jobs.cz

MPSV zve na Profesia Days – Tisková zpráva

Nejen uchazeči o zaměstnání, ale i ti, kteří uvažují o změně pracovního místa, by si neměli nechat ujít již 6. ročník veletrhu Profesia Days, který ve dnech 12. a 13. října hostí výstaviště PVA Expo Praha Letňany. Celou tiskovou zprávu najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 6.10.2016, zdroj: www.mpsv.cz

Velké platové tajemství: kolik dostávají absolventi?

Skončil/a si školu a hledáš první práci? Tento článek ti prozradí, jaký nástupní plat na tebe čeká v jednotlivých oborech. Současní absolventi mají proti minulosti velkou výhodu. Svět vybřednul z ekonomické krize a firmy nabírají nové posily jako o závod. Na absolventy teď na Jobs.cz čeká velmi slušných 5.000 nabídek. Celý článek najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 26.9.2016, zdroj: www.jobs.cz

Zaměřeno na absolventy a studenty: Sociální pojištění v kostce v novém letáku ČSSZ – Tisková zpráva

S blížícím se koncem školního roku připravila Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) leták Sociální zabezpečení – informace pro studenty. V deseti bodech v něm shrnuje základní informace pro studenty o nemocenském pojištění a důchodech, právech a povinnostech v oblasti sociálního zabezpečení a nárocích na dávky. Celou tiskovou zprávu najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 17.6.2016, zdroj: www.mpsv.cz

„Nemusíme, chceme“

Jak se stát dobrovolníkem, jaké programy nabízejí v této oblasti neziskové organizace a další informace o tom, jak nezištně pomáhat potřebným se dozvědí návštěvníci historicky prvního setkání dobrovolnických organizací pod názvem „NEMUSÍME, CHCEME“. Více informací zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 1.6.2016, zdroj: www.mpsv.cz

ÚP ČR představí své služby v Kladně

Více než dvě desítky vystavovatelů z řad zaměstnavatelů a středních škol, široká nabídka volných pracovních míst a prezentace studijních oborů. To vše bude připraveno pro návštěvníky 2. ročníku Burzy práce v Kladně již 31.5.2016! Více informací zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 26.5.2016, zdroj: www.mpsv.cz

Stáž ukáže studentovi realitu

„Současná situace na trhu práce nahrává absolventům vysokých i středních škol. Uplatnění nacházejí mnohem snáze, než tomu bývalo v minulých letech.“ Mnoho studentů však během prvního roku z práce odchází, proto je dobré absolvovat stáž ve firmě, kde by se ti líbilo v budoucnu pracovat. Celý článek o výhodách a nevýhodách studentských stáží najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 15.5.2016, zdroj: www.nicm.cz

Rady pro uchazeče

Chceš se dozvědět jak správně napsat CV a motivační dopis, nebo jak se připravit na pohovor? Všechny a další informace najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 12.4.2016, zdroj: www.jobs.cz

Career DAYS se rychle blíží!

Již tento týden – 3. a 4. března – mohou studenti vysokých škol zažít festivalovou atmosféru, neformální prostředí a praktický interaktivní program s více než 30 firmami na festivalu kariérních příležitostí Career DAYS. Více informací najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 29.2.2016, zdroj: www.nicm.cz

Rekvalifikaci loni absolvovalo přes 38 tis. lidí – Tisková zpráva

Během uplynulého roku se 38 078 uchazečů a zájemců o zaměstnání zúčastnilo některého z široké nabídky rekvalifikačních kurzů, které hradil Úřad práce ČR (ÚP ČR). Více než 80 % z nich rekvalifikaci v tomto období úspěšně ukončilo. Za 12 měsíců poskytl ÚP ČR na rekvalifikace celkem 380 350 411 Kč. Částka zahrnuje i prostředky z Evropského sociálního fondu. Celou tiskovou zprávu najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 1.2.2016, zdroj: www.mpsv.cz

Inex hledá stážisty!

Zajímá tě, jak funguje INEX-SDA a jak se připravují a realizují naše dobrovolnické a vzdělávací projekty? Hledáme stážisty/stážistky na 4-měsíční stáž od února do května 2016 v dobrovolnické a vzdělávací sekci a 5-měsíční stáž od února do června v PR sekci v naší pražské kanceláři. Více informací najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 16.1.2016, zdroj: www.eurodesk.cz

Hledají se lektoři dílen „Stop nenávistným projevům“

V rámci projektu projektu BRICkS – Stop nenávistným projevům se hledají se lektoři/lektorky dílen se zaměřením na prevenci nenávistných projevů na internetu. Přihlásit se můžete do 8.1.2015. Více informací najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 10.1.2016, zdroj: www.eurodesk.cz