Jak si najít práci v zahraničí?

Napadlo vás někdy, že by bylo fajn prožít pár měsíců nebo i roků v cizině? Najít si tam práci, vyzkoušet jiné kulturní klima a vypilovat jazyky? Aby to hladce klaplo, je potřeba před odjezdem vyřídit a ohlídat si pár věcí. Poradíme vám s těmi nejdůležitějšími.

Tipy a triky najdete zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 4.5.2017, zdroj: www.jobs.cz

Europass? Určitě ano!

Europass je prvním jednotným celoevropským souborem dokladů o vzdělání, osobních kompetencích, jazykových dovednostech, odborné kvalifikaci a pracovních zkušenostech jejich držitele. Jeho struktura je jednotná a od roku 2005 pomáhá nejen zlepšit komunikaci na evropském trhu práce i v oblasti vzdělávání, ale také mobilitu občanů EU.

Dokumenty Europassu nejsou novými certifikáty, poskytují však zaměstnavatelům a vzdělávacím institucím transparentní a přehledný soubor všech relevantních informací o držiteli v jakémkoli jazyce států EU, EHS a ESVO. Tím mu usnadňují prezentovat se a poskytnout o sobě informace tak, aby byly správně pochopeny nejen v jeho mateřské zemi, ale především v zahraničí.

Pořízení Europassu je bezplatné.

Na stránkách Europassu si můžete stáhnout příslušný formulář k vyplnění a třeba si také prohlédnout vzory vyplněného životopisu, jazykového pasu aj.

Europass je moderní a uznávaný dokument, není důvod ho nepoužívat!

Vložila: Lucie Beneschová, 30.11.2016, zdroj:www.europass.cz

Evropská dobrovolná služba: o co se jedná?

Je vám 18 až 30 let a jste ochotni strávit dva až dvanáct měsíců v zahraničí jako dobrovolník EDS?

Jak EDS funguje?

Projekt EDS je partnerství mezi dvěma nebo více organizacemi. Tyto organizace jsou odpovědné za nábor dobrovolníků pro svůj projekt.

Dobrovolníci se projektu EDS účastní prostřednictvím vysílající organizace v zemi, kde bydlí,
a hostitelské organizace, která jim během jejich služby poskytuje zázemí.

Projekty trvají 2 až 12 měsíců. Náplň práce pro svou budoucí dobrovlonickou činnost si můžete vybrat z velkého množství témat, jako je kultura, práce s mládeží nebo dětmi, sport, ochrana kulturního dědictví, umění, zajišťování dobrých životních podmínek zvířat, ochrana životního prostředí a rozvojová spolupráce. Na konci vašeho působení v EDS obdržíte osvědčení o účasti s popisem vašeho projektu – tzv. Youthpass.

Bude vám zajištěno bezplatné ubytování, strava, pojištění a kapesné. Jediné, co si možná budete muset zaplatit sami, je malá část (nejvýše 10 %) cestovních nákladů.

Pro více informací najdeš na stránkách Domu zahraniční spolupráce.

Vložila: Lucie Beneschová, 30.11.2016, zdroj: www.dzs.cz, www.youthpass.eu, www.eurodesk.cz

Za praktickými zkušenostmi do zahraničí

Stáhni si praktického  průvodce praktickými stážemi programu Erasmus+! Celou brožuru najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 30.11.2016, zdroj: www.stazujeme.cz

Získej stipendium na fotografická studia v Japonsku!

Miluješ fotografování, ale neviš jak začít svou kariéru fotografa? Zažádej o stipendium pro cestovatelské fotografy a získej možnost vyhrát! Více informací najdeš zde. Stránky jsou v angličtině.

Vložila: Lucie Beneschová, 30.11.2016, zdroj: www.europa.eu

Architekti hledají celosvětové talenty!

Jsi student nebo absolvent architektury nebo interiérového designu? Jsi mladší 35 let? Ukaž svůj talent a získej mezinárodní ocenění! Více informací najdeš zde. Stránky jsou v angličtině.

Vložila: Lucie Beneschová, 10.11.2016, zdroj: www.europa.eu

Odjíždíte pracovat do EU, EHP, nebo Švýcarska?

Na integrovaném portálu EURES najdeš vše, na co bys něměl zapomenout, když odjíždíš pracovat do zahraničí, fakta o práci v EU a EHP a varování před neseriózními agenturami práce. Najdeš zde podrobný seznam zemí spolu se základními informacemi, které budeš pro práci v nich určitě potřebovat!

Vložila: Lucie Beneschová, 1.9.2016, zdroj: www.mpsv.cz

Chystáš se pracovat v zahraničí? Kde hledat práci a jak žádat o zaměstnání?

Stejně jako si hledáš práci v České republice, se můžeš pokusit sehnat si zaměst­nání v zahraničí. Kde hledat, jak žádat o zaměstnání a kde najít praktické informace o pojištění a vízech najdeš zde!

Vložila: Lucie Beneschová, 13.6.2016, zdroj: www.europass.cz

Stáže pro absolventy

Dokončil si vysokou školu a chtěl bys sis zkusit pracovat v evropských institucích? Evropská Unie Ti nabízí možnost stáží v takových evropských institucích jako je Evropská centrální banka nebo Evropská komise. Celý seznam najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 3.5.2016, zdroj: www.europa.eu

Hledáte práci v zahraničí? Vložte svůj životopis Europassu na portál EURES!

Od prosince 2015 lze online vyplněný životopis Europassu jednoduše vložit na EURES – Evropský pracovní portál mobility a zařadit ho tak do databáze životopisů, mezi kterými (nejen) zahraniční zaměstnavatelé vybírají vhodné kandidáty na různá pracovní místa v Evropě! Více informací  a jak na vyplnění životopisu najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 29.3.2016, zdroj: www.europass.cz

Staň se dobrovolníkem v Indonésii!

Studentská organizace AIESEC nabízí studentům možnost vyjet na zahraniční projekty v Indonésii. Projekt je zaměřen na rozvoj tamní komunity a povědomí mladých studentů o dění ve světě. Hlavním cílem je po dobu šesti týdnů vést výuku angličtiny na základních či středních školách. Více infomací najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 23.2.2016, zdroj: www.nicm.cz

Staňte se novinářem na Evropském setkání mládeže

Hledají se mladí žurnalisté nebo odborníci, kteří mají zájem informovat o Evropském setkání mládeže EYE 2016. To se bude konat 20. – 21. května 2016 v Evropském parlamentu ve ŠtrasburkuPřihlášky je možné zasílat do 15. února 2016. Více infomací najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 9.2.2016, zdroj: www.nicm.cz

Aktualizováno: Lucie Beneschová, 30.11.2016