Nabízíme pomoc s dluhy, prací, bydlením: Člověk v tísni rozšiřuje své služby do dalších obcí v okolí Kladna

Od 1. srpna 2018 jsme rozšířili působení do dalších obcí v okolí Kladna. Konkrétně jde o poskytování služby Terénní programy, které jsme doposud nabízeli mimo území města Kladna pouze v obci Libušín. Od srpna terénní pracovníci dojíždějí také do Buštěhradu a Zákolan. Více informací najdeš zde.

Vložila: Jana Hilmarová, 12.10.2018, zdroj: www.clovekvtisni.cz

“Není to tady k žití, ale co mám dělat… hlavně že budeme spolu.”

Opět se blíží Vánoce.  Jak a jestli se na vánoční svátky vůbec těší a o tom, jak je prožívají, je rozhovor se třemi ženami – maminkami na jedné z kladenských ubytoven. Přečti jak se na Vánoce připravují ti chudší z nás. Celý článek najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 7.12.2016, zdroj: www.clovekvtisni.cz

27 let od podpisu Úmluvy o právech dítěte vláda projedná návrh na sjednocení systému péče o ohrožené děti – Tisková zpráva

20. listopadu uplynulo přesně dvacet sedm let od přijetí Úmluvy o právech dětí, kterou přijalo Valné shromáždění OSN v roce 1989. Podpora ohrožených dětí a rodinné péče je jednou z hlavních oblastí, ve které se Ministerstvo práce a sociálních věcí angažuje. Celou tiskovou zprávu najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 21.11.2016, zdroj: www.mpsv.cz

Odborníci v parlamentu vyvraceli mýty o pěstounech. Zkreslené informace ohrožují děti v náhradní rodinné péči v České republice – Tisková zpráva

Seminář Náhradní rodinná péče očima odborníků proběhl v pondělí na půdě Poslanecké sněmovny PČR pod záštitou poslankyně Zuzany Kailové. Odborníci tady celý den vyvraceli zkreslené informace, které vážně ohrožují péči o děti, jež nemohou z různých důvodů vyrůstat ve vlastní rodině. Celou tiskovou zprávu najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 14.10.2016, zdroj: www.mpsv.cz

Stanislava Klicmanová: Vždy jsem se snažila
 pomáhat lidem kolem sebe

Ředitelka Oblastního spolku Českého Červeného Kříže (ČCK) Kladno Stanislava Klicmanová je v celorepublikové organizaci ČČK skutečnou legendou. Pracuje pro něj už od svých jednadvaceti let, což znamená neuvěřitelných 62 roků. Celý článek o Stanislavě Klicmanové a její práci najdeš zde.  

Vložila: Lucie Beneschová, 12.10.2016, zdroj: www.kladensky.denik.cz

MPSV zve na odbornou konferenci k sociálnímu bydlení

Ministerstvo práce a sociálních věcí ve spolupráci s Asociací nestátních neziskových organizací ČR (ANNO ČR) spolupořádá odbornou konferenci „Co je cílem sociálního bydlení?“, která se bude konat 27. září 2016 od 9.00 do 17.00 hod. v prostorách Sálu zastupitelstva Magistrátu hlavního města Praha. Cílem konference je reflexe současného stavu přípravy zákona o sociálním bydlení a také diskuse o tématu s jednotlivými aktéry. Celý popis konference najdeš zde. Pozvánku si můžeš stáhnout zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 14.9.2016, zdroj: www.mpsv.cz

Byla otevřena první krajská adiktologická ambulance pro mládež v ČR

V prostorách Zařízení sociální intervence Kladno v ulici Jana Palacha byla ve čtvrtek 1. září oficiálně zahájena činnost adiktologické ambulance pro mládež. Středočeský kraj se tak stal prvním regionem v republice, který se může pochlubit specializovaným odborným týmem zaměřeným na pomoc mladistvým uživatelům návykových látek či ohroženým jiným typem závislosti. Celý článek najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 6.9.2016, zdroj: www.kladnodnes.cz

8 bludů o sociálním bydlení – Tisková zpráva

MPSV sepsalo 8 největších bludů o sociálním bydlení, mezi nimiž je například “Byty se rozdávají jak na běžícím pásu a zadarmo”, nebo “Sociální byt dostanou lidé navždy”. Celou tiskovou zprávu najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 10.8.2016, zdroj: www.mpsv.cz

Chudoba, AIDS, špačci… Jaké problémy trápí žáky 7 nových Světových škol?

V úterý 14. června v Praze udělovaly už po šesté organizace Člověk v tísni, ARPOK a Multikulturní centrum Praha tituly Světová škola. Letos se do finále probojovalo 7 škol ze 4 krajů – Olomouckého, Jihomoravského, Středočeského a Prahy. Zabývaly se palčivými problémy ze svého okolí, které mají zároveň světový přesah. Celý článek najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 20.6.2016, zdroj: clovekvtisni.cz

Mimořádná dotace pomůže zachovat Klokánky – Tisková zpráva

Děti z Klokánků se nebudou muset nikam stěhovat. Ministerstvo práce a sociálních věcí poskytlo, v souladu s vládním usnesením, Fondu ohrožených dětí (FOD) mimořádnou jednorázovou dotaci 20 milionů Kč. Neinvestiční dotace je určena k vyřešení aktuální krizové finanční situace, kterou zapříčinilo předchozí vedení FOD. MPSV se tak snaží pomoci novému vedení FOD zachovat provoz Klokánků. Celou tiskovou zprávu najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 30.4.2016, zdroj: www.mpsv.cz

Moderní sociální bydlení

Dnes mnoha lidmi skloňované sociální bydlení nabírá konečně na významu díky schválení koncepce o sociálním bydlení a také díky přípravě zákona o něm. Všichni sice mluví o sociálním bydlení, ale málokdo ví, co stojí za tím vším. Většina lidí argumentuje jen tím, že je to potřeba a maximálně zmíní výdaje na sociální dávky.Celý článek vycházející z konference Habitat najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 20.3.2016, zdroj: www.clovekvtisni.cz

Evropský den obětí

Dnes, 22. února je Evropský den obětí.
Je to den, který nám připomíná, kolik z nás se už stalo obětí trestného činu. Tento den nám má pomoci zvýšit podvědomí o možné pomoci a podpoře obětí i jejich blízkým, které obvykle tato situace též zasáhne, i když nepřímo. Za vyhlášením tohoto mezinárodního dne stojí podpis Charty práv obětí z Velké Británie.

Vložila: Lucie Beneschová, 22.2.2016, zdroj: www.bkb.cz

BAGATELNÍ KRIMINALITA PRO OBĚTI NEEXISTUJE  

Co je to bagatelní kriminalita? Jedná se o drobnou kriminalitu a přestupkové jednání, například vandalství, poškozování cizí věci, přestupky proti občanskému soužití nebo v dopravě.  Často je bagatelní kriminalita spojována s delikvencí mladistvých nebo s majetkovou trestnou činností. Patří sem krádeže v obchodech či kapesní krádeže, poškozování aut, ale i vykradené sklepy či chaty se škodou nepřesahující pět tisíc korun. Celý článek, který vychází ze semináře  pod názvem „Bagatelní kriminalita neexistuje“ najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 22.2.2016, zdroj: www.bkb.cz

Týden sociálních služeb

V pondělí 5. 10. 2015 byl zahájen Týden sociálních služeb pořádaný Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR, jenž se koná letos již po sedmé. Hlavním cílem je zviditelnění sociálních služeb jako přirozené a nutné součásti moderní společnosti. Probíhají konference, setkání, kongresy, workshopy, veletrhy a mnoho dalšího. Více zde.

Vložila: E. Stará, 7. 10. 2015, zdroj: mpsv.cz

Projekt Obědy pro děti

Díky tomuto projektu byly za dva roky zaplaceny školní obědy téměř 2500 dětem. Projekt je zaměřený na pomoc dětem z chudých rodin, pro které může být oběd ve školní jídelně jediným teplým jídlem za den. Potřebné děti vytipovávají samotné školy a peníze jsou zaslány školám, nikoliv jednotlivým rodičům. Do projektu přispívají firmy i individuální dárci. Více o projektu zde.

Vložila: A. Michalová, 17. 9. 2015, zdroj: mpsv.cz

České děti a Facebook 2015

Projekt s názvem České děti a Facebook 2015 proběhl díky odborníkům z Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Z výzkumu vyplynulo, že děti nemají své účty řádně zabezpečeny a přidávají si lidi, které neznají. Každé desáté dítě tak někdo prostřednictvím sociální sítě požádal o nahou fotografii. Do výzkumu se zapojilo téměř 1250 dětí ve věku od 8 do 17 let. Více informací zde.

Vložila: A. Michalová, 16. 9. 2015, zdroj: zpravy.aktualne.cz

Sociální podnikání

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR vyhlásilo novou výzvu pro sociální podniky. Pokud v hlavě nosíš projekt, který pomůže lidem na okraji společnosti, tak je tato výzva právě pro tebe. Více informací se dozvíš na stránkách ministerstva.

Vložila: A. Michalová, 20. 8. 2015, zdroj: mpsv.cz

Školení na téma sociální podnikání

Be International připravilo týdenní školení pro začínající podnikatele a pracovníky s mládeží. Máš skvělou možnost se naučit základní techniky efektivnějšího podnikání a vypracování byznys plánu. Více informací o školení v infopacku a na stránkách Eurodesku.

Vložila: A. Michalová, 11. 8. 2015, zdroj: eurodesk.cz

Dont let them mess with you! across the border

Je ti 16 – 25 let? Pocházíš ze země Visegrádské čtyřky? Tak se přihlaš do projektu, který je zaměřen na kyberšikanu, šikanu a lidská práva. Projekt se uskuteční v Praze od 7. do 14. července. Více informací zde.

Vložila: A. Michalová, 22. 6. 2015, zdroj: change-it.cz

Hledá se zrakově handicapovaný masér

Masérské studio Světélko hledá na částečný úvazek zrakově handicapovaného maséra či masérku. Požaduje se vzdělání v oboru a rozšiřující masérské certifikáty. Více se o pracovní nabídce dozvíte zde.

Vložila: A. Michalová, 16. 6. 2015, zdroj: burzaprace.kontobarierycz

Jak porozumět autismu

Naučný i zábavný program o autismu a o lidech s autismem proběhne 30. 3. 2015 v Aeru. Program akce naleznete zde.

Vložila: A. Michalová, 9. 3. 2015, zdroj: nicm.cz

Proč zrovna já?

Stali jste se obětí trestného činu? Nevíte, kam se přesně obrátit a požádat o pomoc? V Kladně byla zřízena bezplatná poradna pro pomoc obětem trestných činů. Více informací zde.

Vložila: A. Michalová, 18. 11. 2014, zdroj: kladenskelisty.cz

Jak překonat finanční potíže a vyhnout se dluhové pasti

Množství exekucí v posledních letech enormně narůstá, jejich počet se každoročně blíží jednomu milionu. Zadlužení se již netýká pouze těch nejchudších, do dluhové pasti padá stále více lidí ze střední třídy. Společnost Člověk v tísni se proto, kromě přímé práce v terénu, snaží analyzovat příčiny tohoto stavu a přispět tak k potřebné změně tohoto systému.
Na práci terénních sociálních pracovníků tak navazují i profesionální luhoví poradci. Pomáhají klientům kontaktovat jejich věřitele, domlouvat splátkové kalendáře či nacházet jiná řešení, která by je postupem času vyvedla z dluhové pasti. Právě dluhy totiž patří mezi nejčastější faktory, které brání úspěšnému životnímu restartu.

Více informací o této problematice, spolu s užitečnými odkazy můžete najít na oficiálních stránkách Člověka v tísni.
Odbornou pomoc vám mohou poskytnout telefonicky, online, nebo přímým kontaktem na jednotlivých pobočkách.

Vložila P. Hanušová, 8. 7. 2014, zdroj: clovekvtisni.cz

Pomoc obětem trestných činů v ČR

Bílý kruh bezpečí poskytuje odbornou, bezplatnou a diskrétní pomoc obětem a svědkům trestných činů.

Kdokoliv z nás se může kdykoliv stát obětí trestného činu. Kromě fyzických, psychických, ekonomických a sociálních dopadů trestného činu je pravděpodobné, že následující trestní řízení může u oběti trestného činu vyvolat obavy, pochybnosti, ale také úzkost či strach.

Na stránkách Bíleho kruhu bezpečí můžete mimo jiné následovat tři hlavní odkazy:

Pokud jste se stali obětí trestného činu nebo znáte někoho, kdo je obětí trestného činu, mohou vám pomoci praktické informace a odkazy na stránkách “infovictims”. Naleznete zde informace o trestním řízení, o vašich právech i o tom, kde můžete vyhledat pomoc.

Volat můžete na telefonickou nonstop Dona linku, která slouží jako krizové pomoc pro osoby ohrožené domácím násilím.

Vše o domácím násílí a jeho prevenci. Informace o možnostech odborné pomoci a přímé kontakty na poskytovatele služeb najdete na stránkách domacinasili.cz.

Požádat o pomoc může každý. Ten správný čas je vždy kdy to potřebujete!

Vložila P. Hanušová, 28. 6. 2014, zdroj: bkb.cz

Linka důvěry Kladno

Potřebujete odbornou pomoc, ale netroufáte si na osobní návštěvu u specialisty? Zkuste telefonickou konzultaci na Lince důvěry Kladno. Telefonický kontakt může pomoci odbourat váš počáteční ostych.
Někdy rovnou vyřeší váš problém. Jindy vám dodá odvahu a motivaci k následné osobní schůzce. Volat může každý, kdo řeší nějakou složitou situaci, problém, kdo se nedokáže zorientovat v situaci, vyznat se ve svých pocitech, nemá dostatek opěrných bodů vyrovnat se se svou náhlou krizí, hledá podporu, porozumění, neví, jak dál.

Vložila P. Hanušová, 28. 6. 2014, zdroj: ldkladno.cz

Téma – stáří – je IN v každém věku!

Tentokrát se můžete dozvědět o tom co všechno dělá Středisko komplexní sociální péče Fontána (SKSP Fontána) pro seniory v Kladně a potažmo i pro jejich rodiny.Každý z nás má totiž babičky a dědečky, milé sousedy nebo rodinné přátele v důchodovém věku. Jak se jim v Kladně žije a jaký je obecný pohled dnešní společnosti na stáří si budeme povídat s Mgr. Libuší Homolkovou, ředitelkou SKSP Fontána.
Rozhovor najdete v online časopisu Remix.

Vložila P. Hanušová, 28. 6. 2014, zdroj: remix.cz, skspkladno.cz

Chtěli jste vědět víc o závislostech?

V našem seriálu o organizacích, poskytujících psychosociální pomoc ve městě Kladně, se dotýkáme právě tématu závislostí. V rozhovoru s názvem DEN BEZ ZÁVISLOSTI jsme vyrazily do Terapeutické komunity Kladno Dubí. O životě se závislostí si budeme povídat s Lukášem (31).
Rozhovor si můžete přečíst na stránkách časopisu Remix.

Vložila P. Hanušová, 28. 6. 2014, zdroj: remix.cz, zsi-kladno.cz

Bezpečná křižovatka aneb návštěva v Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Křižovatka

Pojďte s námi na návštěvu do Nízkoprahového klubu Křižovatka, kterým nás provede Martina (14). Dozvíte se něco o „nízkoprahu“ obecně. Poznáte jak funguje právě ten kladenský a také vám představíme organizaci Člověk v tísni, která vedle dalších služeb, klub Křižovatka v Kladně provozuje.
Rozhovor, který jsme pro vás připravili najdete na stránkách časopisu Remix.

Vložila P. Hanušová, 28. 6. 2014, zdroj: remix.cz, clovekvtisni.cz

 

 

Aktualizováno: Lucie Beneschová, 7.12.2016