Herní klub

Pokud tě baví hraní deskových her, můžeš s přáteli navštívit Herní klub. Můžeš si půjčit hru z velmi široké nabídky a strávit zde příjemné odpoledne. Více informací najdeš zde.

Vložila: Jana Hilmarová, 12.10.2018, zdroj: www.herniprostor.cz

Medové Vánoce 2016

Český svaz včelařů a Naučné středisko ekologické výchovy Čabárna Vás srdečně zvou na tradiční výstavu Medové Vánoce 2016 do Nákupního centra OAZA Kladno. Můžeš si zde vyrobit svíčky nebo ozdobit medové perníčky. Více informací najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 13.12.2016, zdroj: www.mestokladno.cz

Výstava betlémů

Výstava betlémů z tvorby a sbírek členů a přátel spolku pořádanou k příležitosti 10. výročí jeho založení. Slavnostní zahájení výstavy proběhne v úterý 6. prosince. Více informací najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 6.12.2016, zdroj: www.mestokladno.cz

Halda pokřtí další knihu

Přijď na křest publikace Průvodce historií kladenských hostinců (díl 1.) do kladenské vědecké knihovny! K zábavě zahraje kapela Starý pán. Více informací najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 1.11.2016, zdroj: www. svkkl.cz

Taškafest 2016

Festival netradičního umění aneb Spojením menšin vzniká většina. Jedná se o návaznou akci na Mental Power Prague Festival 2014, což je mezinárodní filmový festival handicapovaných herců. Více informací najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 12.9.2016, zdroj: www.kladendar.cz

Den horníků

V pořadí již 15. Den horníků bude spojen s oslavou k příležitosti 10 let trvání Klubu přátel hornických tradic Kladno z.s. Těšit se můžete na hornickou dechovku Venkovanka a hudební skupinu COP. Na tuto akci bude vypraven zvláštní vlak. Více informací najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 1.9.2016, zdroj: www.kladendar.cz

Dny města Kladna

První zářijový víkend tradičně patří Dnům města Kladna. Letošní ročník začne již v pátek 2. září. To ale není jedinou novinkou letošních oslav. Připravili jsme pro vás i překvapení v podobě nabitého nedělního programu a také nové pouťové atrakce. Více informací najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 29.8.2016, zdroj: www.mestokladno.cz

Marta Kottová: Přežila jsem Osvětim

Marta Kottová je česká přeživší holokaustu a předsedkyně Historické skupiny Osvětim. Jako dítě prošla koncentračním táborem Terezín, odkud byla s rodinou poslána do vyhlazovacího tábora Auschwitz-Birkenau (někdy též Osvětim-Březinka). Angažuje se v osvětě mládeže a své zkušenosti z dob druhé světové války se snaží předat současným generacím. V rámci této činnosti navštěvuje školy, vzpomínkové akce a usiluje o to, aby „memento holocaustu nikdy nevymizelo z naší paměti“. Další informace najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 2.6.2016, zdroj: www.svkkl.cz

Den dětí aneb Cesta ke hvězdám

Již tuto neděli se v Sítenském údolí koná Den dětí! Čeká na Tebe zábavné hudební představení, nonstop pohybové a kreativní atrakce a malování na obličej. Více informací najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 24.5.2016, zdroj: www.mestokladno.cz

Historické procházky Kladnem

Můžeš si vybrat ze dvou možných procházek: Dvořákovými sady a okolím nebo po stopách kladenských spolků. Průvodcem bude Zdeněk Pospíšil. Více informací najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 10.5.2016, zdroj: www.mestokladno.cz

Industriální vlak

Poznej kladenskou industriální historii novým pohledem! Podruhé pro vás Statutární město Kladno připravilo unikátní komentovanou vyhlídkovou jízdu speciálním vlakem po známých i neznámých místech kladenské průmyslové zóny. Časy odjezdů vlaku a více informací najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 26.4.2016, zdroj: www.mestokladno.cz

Jeden svět Kladno 2016

Festival dokumentárních filmů Jeden svět každoročně zahajuje začátkem března projekcemi v Praze a následně se přesouvá do regionů. Kladno je jedním ze 32 měst, kam festival zavítá i v letošním roce . Od 30. 3. do 2. 4. promítáme filmy z celého světa v Pohostinství Pod vobrazem a nově také v Kavárně Bez konce. Přijďte si vybrat ze 16 filmů a 8 zajímavých debat po projekcích. Více informací najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 28.3.2016, zdroj: www.kladendar.cz

Jeden svět Kladno – doprovodný program

Navštiv doprovodný program k festivalu dokumentárních filmů Jeden svět, v rámci něhož můžeš navštívit například Výstavu Domov není samozřejmost ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně, nebo divadelní představení skupiny Hotel 0 – Petržel aneb Petrův žel (Povobrazem). Celý program a více informací najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 21.3.2016, zdroj: www.kladendar.cz

Budova kladenského divadla

Přijď navštívit výstavu mapující budovu kladenského divadla od položení základního kamene až do dnešního dne. Výstava se koná až do konce dubna ve 2. patře kladenského Centralu. Více informací najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 7.3.2016, zdroj: www.kladendar.cz

Niccoló Paganini “Bůh nebo Ďábel?”

Houslistka Gabriela Demeterová představuje nový projekt. Tentokrát posluchači uslyší skladby a úryvky z korespondence nejslavnějšího génia houslové hry 18. a počátku 19. století – Niccola Paganiniho. Více informací najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 16.2.2016, zdroj: www.mestokladno.cz

Koncert Lenky Dusilové

Lenka si už dlouho dělá muziku po svém tak, jak ji cítí, a to, že ví, že je na správné cestě, dokládají její desky. Najít mezi nimi špatnou by se vám nepodařilo. Na takové nemá Lenka čas. Ty nenahrává. Těší se na vás věčná hledačka Dusilenka s hlasem, který si nespletete. Více informací o koncertu a vstupenkách najdeš zde.

Vložila: Lucie Beneschová, 11.1.2016, zdroj: www.kladendar.cz

Co skrývá web ICM

Městské evropské informační středisko Prostějov vyhlašuje šestý ročník soutěže pro mladé lidi do 30 let “Co skrývá web ICM”. Soutěž probíhá od 16. listopadu do 14. prosince. V každém ze čtyř kol na tebe bude čekat několik otázek, na které  najdeš odpověď na webu icmprostejov.cz. Více zde.

Vložila: E. Stará, 19.11.2015, zdroj: www.icmprostejov.cz 

Navrhni projekt

Soutěž navrhni projekt je pro studenty všech středních škol pořádaná Ministerstvem pro místní rozvoj. Porozhlédni se kolem sebe v místě, kde žiješ či studuješ. Máš nápad, jak by něco šlo dělat jinak nebo lépe? Tak svůj projekt sepiš a můžeš vyhrát ultrabooky, tablet, chytrý telefon nebo elektronickou čtečku. Své nápady posílej do 20. listopadu. Více informací najdeš zde.

Vložila: E. Stará, 23.10.2015, zdroj: www.nicm.cz

K čemu jsou peníze?

Přijď na diskusi o moci a významu peněz s filozofem Janem Sokolem. Diskuse proběhne 22.9.2015 v atriu Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT.

150820232010012020234

Vložila: A. Michalová, 8. 9. 2015, zdroj: kladendar.cz

Mezinárodní školení mýma očima

Dům zahraniční spolupráce vyhlásil soutěž pro všechny účastníky mezinárodního školení v rámci nového programu Erasmus+ v období od května 2014 do současnosti. Pokud jsi se školení účastnil, pošli svůj příspěvek s přihláškou a to do 15. 10. 2015. Soutěžním příspěvkem může být fotografie, video, text nebo jiná nápaditá forma. Více informací zde.

Vložila: A. Michalová, 2. 9. 2015, zdroj: naerasmusplus.cz

Dny města Kladna

Dny města Kladna se uskuteční 5. – 6. 9. 2015 v areálu Sletiště. Akce začne v sobotu 5. 9. 2015 od 14:00 hodin. Sobotní program vyvrcholí ohňostrojem ve 22:00. Vstupné činí 50 Kč a na akci je zakázán vstup se zvířaty. Více se dozvíš zde.

Vložila: A. Michalová, 24. 8. 2015, zdroj: mestokladno.cz

Letní kino na Sletišti

Od čtvrtka do neděle probíhá na Sletišti letní kinematografie bratří Čadíků. Promítat se budou filmy Fotograf, Hodinový manžel, Vejška, Tři bratři. Vstupné je dobrovolné a začíná se všechny dny ve 21:00 hod.

Kino

Vložila: A. Michalová, 18. 8. 2015, zdroj: halda.cz

Professional dreamers!

Výměna mládeže v Česku! Jsi snílek? Díky Erasmus+ a Tmelníku si můžeš užít devět krásných dní mimo město, ve vesničce jménem Krásensko. Díky meditacím, inspirujícímu a motivujícímu prostředí i okolní přírodě by účastníci měli objevit své životní cíle a sny. Akce proběhne 20. – 29. 7. 2015. Více informací zde.

Vložila: A. Michalová, 13. 7. 2015, zdroj: tmelnik.cz

Dětský skate kemp

Kemp se koná 19. – 20. 8. 2015 ve Skateparku Kladno a je určen pro děti a mládež od 6 do 15 let. Během kempu se děti naučí základy skateboardingu, jak se správně chránit, jaký si pořídit skateboard, jak o něj pečovat či jaké triky se na skateboardu dají dělat. Více informací zde.

Vložila: A. Michalová, 29. 6. 2015, zdroj: nicm.cz

Games Days

S podporou Evropské komise běží již od června 2014 projekt GA.M.E.S.NET (“European Medieval Sports & Street Games Network”), který o víkendu 23. a 24. května dospěl do svého finále. Do italského města Narni, kde se konalo závěrečné setkání projektu, se na dva dny sjelo všech třináct partnerských organizací, aby zde prezentovaly svůj um – tradiční sporty a hry z různých koutů Evropy. Do projektu je zapojen i kladenský Spolek evropských bojových umění (SEBU), který do Narni vyslal hned devět svých zástupců. V rámci festivalu Games Days SEBU prezentovali členové SEBU instinktivní lukostřelbu, zápas i práci s chladnými zbraněmi a od diváků i organizátorů sklidil zasloužené uznání. Více informací zde.

Vložila: A. Michalová, 12. 6. 2015, zdroj: tisková zpráva Games Days

Mezinárodní divadelní festival „Bez hranic“

11143319_899764910066974_2809889162830640536_n

ICM Petrovice u Karviné a OS AVE Vás srdečně zve na Mezinárodní divadelní festival „Bez hranic pro děti“, který bude probíhat od 27. 5. – 7. 6. 2015 současně v Petrovicích u Karviné / Zebrzydowicích a Českém Těšíně / Cieszyně.

!! ICM Petrovice shání dobrovolníky!! Pokud máte zájem, určitě napiš Markétě Novákové. Kontakt naleznete zde.   

Letošní ročník festivalu je věnován dětem. Těšit se můžete na divadelní vystoupení, workshopy, soutěže, výstavy a mnoho dalšího.

Na festivalu mimo jiné vystoupí: Cirk La PutykaTeatr Novogo FrontaSdružení Storytelling o. s.,Teatro Tatra a mnoho dalších.

Více informací včetně aktuálního programu festivalu najdete zde.

Vložila: Petra Sýkorová, 12. 5. 2015, zdroj: borderfestival.eu

Cafedu

Potřebuješ se učit a nemůžeš najít klidný místo? A co třeba studovna v Cafedu? Studovna Cafedu je otevřená nonstop a nabízí prostorné stoly vybavené zástrčkou. V oddělené místnosti je i kavárna, kde se můžeš případně posilnit. Více informací na stránkách Cafedu.

Vložila: A. Michalová, 23. 3. 2015, zdroj: cafedu.cz

Týden uměleckého vzdělávání a amatérského umění

Hraješ v divadle? Zpíváš?Tančíš? Fotíš? Nebo navštěvuješ uměleckou školu? Připoj se během 23.-31. května k Týdnu uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby a oživ kulturní život ve tvém městě. Více informací zde.

Vložila: A. Michalová, 23. 3. 2015, zdroj: nicm.cz

Autorská soutěž na téma rozšíření EU

Baví tě psát? Je ti 18-25 let? Tak napiš svůj názor o 1 000 slovech na téma Tak podobné, tak rozmanité, tak evropské. A odpověz jednu nebo obě otázky: Jaká je vaše zkušenost s rozšířenou Evropskou unii? Jak může rozšířená Evropská unie reagovat na výzvy budoucnosti? Soutěž potrvá do 27. února 2015. Vítěz se zúčastní třídenní studijní návštěvy Bruselu. Více informací zde.

Vložila: A. Michalová, 17. 2. 2015, zdroj: eurodesk.cz

Soutěž na téma tradičních sportů

Zajímáš se o tradiční sporty? Zapoj se do soutěže a propaguj “svůj” sport. Soutěží se o 1000 euro. Více informací zde.

Vložila: A. Michalová, 3. 12. 2014, zdroj: nicm.cz

Kam pro informace nejen o volnočasových aktivitách ve městě Kladně?

Informace o kultuře, volnočasových aktivitách, vzdělávání a dalších službách v Kladně můžete vyhledávat v:

Kladenském Kamelotu 

Na stránkách Kladenského Majáku 

Nebo na oficiálním informačním serveru města Kladna.

Vložila: P. Hanušová, 8. 6. 2014, zdroj: kamelot.cz, kladenskymajak.cz, kultura.kladno.cz

32. Kladenské dvorky 14. – 15. 6. 2014

Kulturní festival pod širým nebem – hudba a umění spojí tento festival v úžasný zážitek.

Kladenské dvorky jsou stále především akcí založenou na nadšení výtvarníků, bez ohledu na profesionalitu či zvučná jména. Majitelé dvorků každoročně umožňují jejich prezentaci a otevřou své dvorky i zahrady pro vstup široké veřejnosti.

Vedle uměleckých děl, divadelních souborů a hudebních koncertů, se na akci představí i různé organizace z Kladna. Mezi nimi bude i zřizovatel Kladenského ICM, Labyrint – SVC, Kladno. Ve stánku Labyrintu najdou nápady pro svůj volný čas nejen mladí lidé.

Vložila: P. Hanušová, 10. 6. 2014

TNT Meeting pro všechny sportovní nadšence 14. – 15. 6. 2014

Nadšení sportovci se tento víkend navíc mohou těšit na již tradiční desetibojařský Meeting v areálu Sletiště Kladno. Tento meeting má v řadě aktivit města Kladna už své tradiční místo. Již po osmé tak můžeme na Kladenském Sletišti potkat Romana Šebrleho a další desetibojaře od nás i z ciziny. Díky špičkovému obsazení se stal meeting prestižní událostí.

Vložila: P. Hanušová, 10. 6. 2014

Bez názvu-1

Poznejte Prahu jak jí neznáte

Máte chuť vyrazit za kulturou? Nebo jen tak posedět s kamarády v dobré kavárně? Objevte tajemná a méně známá zákoutí našeho hlavního města. Více informací zde.

Vložila: P. Hanušová, 24. 4. 2014, zdroj: praga-magica.cz

Aktualizováno: Lucie Beneschová, 21.12.2016