Výuka angličtiny v Thajsku

Mladiiinfo nabízí velmi zajímavou dobrovolnickou pozici na výuku angličtiny v jižním Thajsku. Jedná se o dvouměsíční EVS (Evropská dobrovolnická služba) v rámci programu Erasmus+.

Jakožto český dobrovolník budete v rámci projektu převážně učit angličtinu na základní škole. Termín projektu je od 1. října 2018 do 5. prosince 2018.

Veškeré náklady jsou plně hrazeny.

Pokud vás nabídka zaujala, více informací se dozvíte zde

Vložil: Patrik Bujdák, 18. 6. 2018, zdroj: www.mladiinfo.cz

Yoga festival ve Švédsku

Pro nadšence do jógy přinášíme zajímavou možnost zkusit cvičení pod vedením proslulých instruktorů z celého světa. Letošní Yoga Mela hudební festival se bude konat na jihu Švédska, konkrétně ve městě Eslöv.

Program bude zahrnovat přes 140 koncertů, přednášek, lekcí jógy a satsang. Festival bude probíhat od 5. června do 7. července 2018 a je možné stát se dobrovolníkem na vámi vybranou dobu.

Další informace o festivalu zde

Vložil: Patrik Bujdák, 24. 5. 2018, zdroj: www.mladiinfo.cz

Půlroční Brazílie s finanční podporou

Následující možnost určitě stojí za pozornost. Vydejte se na 6 měsíců do české komunity v Brazílii a podílejte se na upevňování vztahů mezi českou a brazilskou komunitou. Můžete se zde například podílet na výuce hudební výchovy pro místní či zprostředkovávat českou kulturu v rámci různých projektů.

Budete bydlet v rodině u krajanů, ubytování a strava je tedy po celou dobu pobytu zdarma.

Podmínkou k přihlášení se do projektu je schopnost komunikace ve španělštině nebo portugalštině.

Pro další informace navštivte odkaz zde

Vložil: Patrik Bujdák, 27. 4. 2018, zdroj: www.inexsda.cz

Roční EVS v YMCA Bournemouth

Mládežnická organizace YMCA Bournemouth se dlouhodobě věnuje sociálním a volnočasovým programům. Oproti „tradičním“ dobrovolnickým prázdninovým klubům a prací s dětmi nabízí i zajímavé marketingové programy. EVS trvá jeden rok a je určen pro všechny od 18-30 let.

Konkrétní dobrovolnické pozice a další informace naleznete zde

Vložil: Patrik Bujdák, 18. 2. 2018, zdroj: www.mladiinfo.cz

Až na rok do Estonska

V Estonsku se budete zabývat primárně prací s dětmi, mládeží nebo přípravou kulturních aktivit. Estonská organizace EstYES hledá dobrovolníky mezi 17 a 30 lety. Prací v jedné z vybraných organizací či institucí strávíte zhruba 30-35 hodin týdně.

Přihlášku je možné zaslat do 10.1.2018 na email evs@estyes.ee

Více informací naleznete zde

Vložil: Patrik Bujdák, 4.1.2018, zdroj: www.mladiinfo.cz

Stáž v evropské investiční bance

I tento měsíc přicházíme se zajímavou nabídkou stáže v zahraničí, tentokrát v Lucemburku. Pro zájemce o svět financí a evropskou politiku jsou pro stážisty připravené různé oblasti jako například audit, inženýrství, generální sekretariát a další.

Důležitým požadavkem je dobrá znalost angličtiny nebo francouzštiny.

Pokud tě nabídka zaujala, více informací se dozvíš zde

Vložil: Patrik Bujdák, 30. 11. 2017, zdroj: www.eurodesk.cz

Stáž u soudu v Haagu

Pokud se zajímáte o mezinárodní právo, máme nabídku přesně pro vás. Kosovský tribunál v Haagu nabízí možnost půlročních stáží. Budete mít tak možnost stát se součástí rychle se rozvíjející organizace a nahlédnout do denní agendy. Stáž není placená a deadline pro podání přihlášek je 27.10.2017 v 17:00.

Předpokládaný začátek stáže je prosinec 2017/leden 2018.

Více informací naleznete zde

Vložil: Patrik Bujdák, 17. 10. 2017, zdroj: www.mladiinfo.cz

Last minute dobrovolník na Sicílii

Jako dobrovolník organizace INEX-SDA se budete zabývat tématy jako například zemědělství, ochrana klimatu či ekologické vzdělávání. Program je určen pro každého ve věku od 18 do 30 let. Nezbytným požadavkem je angličtina a alespoň základy italštiny, jelikož právě v italštině probíhá komunikace. Termín celého projektu je od poslední týdne v září až do 28.2.2018, v zahraničí tedy strávíte půl roku.

Více informací naleznete zde

Vložil: Patrik Bujdák, 28. 9. 2018, zdroj: www.mladiinfo.cz

Na rok do Finska

V Kanneljarvi Folk High School se budeš zabývat tématem neformálního vzdělávání, podílet se na organizaci kulturních a sportovních aktivit a budeš mít možnost chodit na kurzy finštiny.
Více informací zde.

Zaujalo tě to? Pošli životopis a motivační dopis na evs@inexsda.cz
Deadline: 9. 7. 2017

Vložila: Dominika Holznerová, 30.6.2017, zdroj: www.inexsda.cz

Women of the future: Získejte stipendium od University of Essex

Sníte o studiu v zahraničí? Univerzita Essex a stipendium projektu Woman of the Future vám ten sen možná splní!

S touhle skvělou nabídkou přišla University of Essex, partnerská univerzita agentury Czech us. V rámci projektu Women of the Future nabízí stipendium 20 000 liber pro 30 zahraničních zájemkyň o studium jakéhokoliv magisterského oboru na téhle univerzitě s nástupem v akademickém roce 2017/2018. Projekt je zaměřený na podporu rovnoprávnosti žen ve společnosti.

Vložila: Dominika Holznerová, 12.5.2017, zdroj: www.mladiinfo.cz

Výměna mládeže v Nizozemsku

Hledají se účastníci na výměnu mládeže InterACTive Colors zaměřeném na osobní rozvoj a LGBTQIA+ tématiku. Projekt se koná na přelomu února/března 2017 v nizozemském Ommenu. Přihlášky můžete zasílat do 16. prosince.

Přihlášku najdeš zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 1.12.2016, zdroj: www.eurodesk.cz

MŠMT vyhlašuje výběrová řízení na stipendijní pobyty v zahraničí nabízené na základě mezinárodních smluv

Jsi studentem veřejné VŠ v České republice? Potom máš skvělou příležitost zúčastnit se výběrového řízení na stipendijní studijní pobyt v zahraničí.

Nabídku konkrétních zemí pro akademický rok 2017/2018 nalezneš zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 1.12.2016, zdroj: www.dzs.cz

Výběrové řízení na stipendium UWC

UWC Česko opět vyhlašuje výběrové řízení na studium na školách UWC – United World Colleges. Jste aktivním středoškolákem a máte ambice na studium v zahraničí? Pak je tato nabídka určena právě vám.

První kolo výběrového řízení probíhá elektronicky. Hlásit se je možné od 19. 10. 2016 do 15. 1. 2017.

Více informací najdeš zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 26.10.2016, zdroj: www.mladiinfo.cz

Veletrh studia v zahraničí

Máš zájem o studium v zahraničí, ale nevíš si tak úplně rady? Využij příležotosti a nech se inspirovat na Veletrhu studia v zahraničí – Study abroad fair. Koná se 26.10.2016 od 10:00 do 16:00 v Nové budově ČVUT v Praze.

Více informací najdeš zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 15.10.2016, zdroj: www.eurodesk.cz

Summer School on Ethics and Media 2016

Zajímá vás role médií v současném světě? Přihlaste se na letní školu, která se uskuteční už v září v Prešově. Projekt je zaměřen na zvyšování povědomí a šíření znalostí o mediální praxi a různých etických problémy, které z ní vyplývají. Odborníci na etiku, žurnalistiku, média, komunikace, atd. vytvoří síť spolupráce v rámci V4, která pomůže zdůraznit specifika regionu a roli médií v něm.

Letní škola je od 9. – 11. září 2016.

Více informací najdeš zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 6.8.2016, zdroj: www.mladiinfo.cz

7. ročník programu Scholarship

Až do 31. května je možné podávat přihlášky do 7. ročníku stipendijního programu Scholarship, který podporuje mladé talentované uchazeče o ucelené studium bakalářských a magisterských oborů na prestižních zahraničních univerzitách.

Více informací zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 10.2.2016, zdroj: www.eurodesk.cz

Mezinárodní školení “KA3, Structuring the Dialogue”

Mezinárodní školení je zaměřené na výměnu zkušeností a dobré práce v oblasti strukturovaného dialogu mládeže s cílem rozvinout společnou strategii na základě kvalitních projektů KA3. Školení je určené pro různé aktéry strukturovaného dialogu mládeže – představitele mládežnických rad, veřejnosprávní instituce, organizace zapojené do projektů SD, členy národních pracovních skupin, pracovníky s mládeží apod. Školení proběhne 2.- 3. února ve Španělsku. Přihlašovat se dá do 13. prosince. Více zde.

Vložila: E. Stará, 26.11.2015, zdroj www.eurodesk.cz

Imagination and recycling make you an artist

Výměna mládeže na téma životní prostředí a kreativita. Cílem projektu je informovat o možnostech využití recyklovaných materiálů a podpořit péči o životní prostředí. Projekt se uskuteční 20.-30.9.2015 v Rumunsku. Více informací najdeš na stránkách Eurodesku.

Vložila: A. Michalová, 7. 9 .2015, zdroj: eurodesk.cz

Entrepreneurship & Growth: Cultivate your skills

Chceš v budoucnu podnikat v oboru zemědělství? Účastni se mezinárodního projektu zaměřeného na podporu podnikání mladých lidí v oboru zemědělství. Cílem projektu je informovat o možnostech dotací a konkurenceschopnosti na Evropském trhu. Školení proběhne 2.-9.10. 2015 v Portugalsku. Uzávěrka přihlášek je 11.9.2015! Více informací najdeš zde.

Vložila: A. Michalová, 7. 9 .2015, zdroj: eurodesk.cz

Youth ENTREPRENEURization

Je ti 18 – 30 let? Chtěl bys jet na školení pracovníků s mládeží do Arménie? Školení probíhá od 1. do 13. září 2015Více informací najdeš v Infopacku.

Vložila: A. Michalová, 22. 6. 2015, zdroj: change-it.cz

Healthy life style

Sportuješ? Zajímáš se o zdravý životní styl a s ním vše spojené? Využij příležitosti a zapoj se do Výměny mládeže, která je zaměřená na cílovou skupinu se znevýhodněním jako je – porucha pozornosti, hyperaktivita nebo vada řeči. Poznej Rumunsko a sdílej své zkušenosti. Více informací na stránkách Tmenlíku a nebo zde.

Vložila: A. Michalová, 12. 6 . 2015, zdroj: tmelnik.cz

Připoj se k EPALE

Máš nějakou profesní úlohu v oblasti učení v dospělosti? Tak neváhej a přidej se k vícejazyčné komunitě EPALE. Více informací najdeš zde.

Vložila: A. Michalová, 28. 4. 2015, zdroj: europa.eu

River Jump! 2015

Mysli globálně – jednej lokálně. Máš rád přírodu? Chceš pro ni něco udělat? Můžeš se zúčastnit mezinárodního workshopu na Slovensku a sdílet své nápady. Více informací zde.

Vložila: A. Michalová, 7. 4 .2015, zdroj: eurodesk.cz

AFS nabízí stipendium na studium v Chile

Studuješ střední školu? AFS nabízí šanci získat roční stipendium ve výši 144 000 Kč. Znalost španělštiny není klíčová. Více informací zde.

Vložila: A. Michalová, 8. 1. 2015, zdroj: eurodesk.cz

Nadace Open Society Fund nabízí stipendia pro studium na střední škole v USA a Velké Británii

Chceš studovat na střední škole v zahraničí, ale nemáš dostatek finančních prostředků? Pošli přihlášku a zkus získat stipendium. Uzávěrka přihlášek je až 3. prosince 2014. Více informací zde.

Vložila: A. Michalová, 24. 10. 2014, zdroj: nicm.cz

10 důvodů proč vyjet na studium do zahraničí

Určitě znáte někoho, kdo už studovat v zahraničí byl. A co to zkusit na vlastní kůži? Máme pro vás deset důvodů, proč nezůstávat doma.

Vložila: P. Hanušová, 7. 7. 2014, zdroj: studentpoint.cz

Zážitkový týden v Maďarsku

Tmelník tě zve na mezinárodní pobytovou akci do maďarského pohoří Mátra. Srpnový týden
o zážitkové pedagogice, během kterého máš příležitost se mnoho nového naučit.

Vložila: P. Hanušová, 5. 7. 2014, zdroj:eurodesk.cz

Léto s ERASMUS+ i o prázdninách

I o prázdninách můžeš vyrazit na mezinárodní projekty neformálního vzdělávání v celé Evropě. Jsou finančně podpořeny z grantu, díky tomu jsou dostupné téměř každému. Témat je na výběr mnoho, které zaujme tebe?

Vložila: P. Hanušová, 30. 6. 2014, zdroj:eurodesk.cz

Demi-pair? Studovat v zahraničí a pracovat zároveň je možné!

Demi-pair programy jsou relativně nové možnosti práce v zahraničí. Kombinují zaměstnání aupair, které je však sjednáno jen na poloviční úvazek, se studiem na jazykové škole. Během toho programu si tedy můžete nejen vydělat, ale i intenzivně studovat jazyk.

Práce demi-pair probíhá na poloviční úvazek, v tomto případě v odpoledních hodinách, kdy je pracovní náplní péče o děti a drobná výpomoc v domácnosti. Během dopoledne probíhá výuka ve škole, pravidelně od pondělí do pátku.

Demi-pair programy jsou nejčastěji realizovány ve Velké Británii, Irsku, Německu, Austrálii či na Novém Zélandu.

Pobyty probíhají celoročně, minimálně délka programu však činí 3 měsíce, a to kvůli jazykovým kurzům.

  • Podmínky účasti

Program je určen svobodným a bezdětným dívkám i chlapcům ve věku 20 – 30 let (tento požadavek se v jednotlivých zemích liší), nutná je alespoň základní znalost jazyka cílové země, výhodou je předchozí zkušenost s prací s dětmi a řidičský průkaz.

  • Zdravotní pojištění

Ve většině států není povinností hostitelské rodiny platit au-pair zdravotní pojištění. V zemích EU platí, že pokud si au-pair stále hradí zdravotní pojištění v ČR, měla by mít při ošetření stejné podmínky jako obyvatelé dané země. Stále je však třeba počítat s dalšími poplatky za ošetření (zubař apod.), výdaji za léky atd. Je tedy vhodné se před odjezdem zdravotně připojistit.

  • Pracovní  a studijní podmínky

V závislosti na zemi a typu programu je stanovena pracovní doba, většinou je to 18.00 – 20.00 hodin týdně, rodina poskytuje ubytování, stravu a kapesné.  Dle vlastní časových možností si může au-pair přivydělat po večerech v rámci baby-sittingu a získat tím kapesné navíc.

Všichni studenti musí projít rozřazovacím vstupním testem, čímž dojde ke zjištění jazykové úrovně a rozřazení do příslušné studijní skupiny. Jazykový kurz si studenti hradí z vlastních finančních prostředků.

  • Poplatky

Registrační poplatek agentuře do vybraného programu,  liší se podle cílové země:  cca 1 000 – 5 000 Kč. Je nutné počítat i s platbou za jazykovou školu. Obvykle se platí také vratná záloha, kterou dostanete při dodržení všech podmínek zpět po návratu z pobytu. Pro určité destinace bude nutné uhradit i poplatky ambasádě za případné vyřízení víza.

 Vložila: P. Hanušová, 5. 6. 2014, zdroj: nicm.cz