Půlroční Brazílie s finanční podporou

Následující možnost určitě stojí za pozornost. Vydejte se na 6 měsíců do české komunity v Brazílii a podílejte se na upevňování vztahů mezi českou a brazilskou komunitou. Můžete se zde například podílet na výuce hudební výchovy pro místní či zprostředkovávat českou kulturu v rámci různých projektů.

Budete bydlet v rodině u krajanů, ubytování a strava je tedy po celou dobu pobytu zdarma.

Podmínkou k přihlášení se do projektu je schopnost komunikace ve španělštině nebo portugalštině.

Pro další informace navštivte odkaz zde

Vložil: Patrik Bujdák, 27. 4. 2018, zdroj: www.inexsda.cz

Roční EVS v YMCA Bournemouth

Mládežnická organizace YMCA Bournemouth se dlouhodobě věnuje sociálním a volnočasovým programům. Oproti „tradičním“ dobrovolnickým prázdninovým klubům a prací s dětmi nabízí i zajímavé marketingové programy. EVS trvá jeden rok a je určen pro všechny od 18-30 let.

Konkrétní dobrovolnické pozice a další informace naleznete zde

Vložil: Patrik Bujdák, 18. 2. 2018, zdroj: www.mladiinfo.cz

Až na rok do Estonska

V Estonsku se budete zabývat primárně prací s dětmi, mládeží nebo přípravou kulturních aktivit. Estonská organizace EstYES hledá dobrovolníky mezi 17 a 30 lety. Prací v jedné z vybraných organizací či institucí strávíte zhruba 30-35 hodin týdně.

Přihlášku je možné zaslat do 10.1.2018 na email evs@estyes.ee

Více informací naleznete zde

Vložil: Patrik Bujdák, 4.1.2018, zdroj: www.mladiinfo.cz

Stáž v evropské investiční bance

I tento měsíc přicházíme se zajímavou nabídkou stáže v zahraničí, tentokrát v Lucemburku. Pro zájemce o svět financí a evropskou politiku jsou pro stážisty připravené různé oblasti jako například audit, inženýrství, generální sekretariát a další.

Důležitým požadavkem je dobrá znalost angličtiny nebo francouzštiny.

Pokud tě nabídka zaujala, více informací se dozvíš zde

Vložil: Patrik Bujdák, 30. 11. 2017, zdroj: www.eurodesk.cz

Stáž u soudu v Haagu

Pokud se zajímáte o mezinárodní právo, máme nabídku přesně pro vás. Kosovský tribunál v Haagu nabízí možnost půlročních stáží. Budete mít tak možnost stát se součástí rychle se rozvíjející organizace a nahlédnout do denní agendy. Stáž není placená a deadline pro podání přihlášek je 27.10.2017 v 17:00.

Předpokládaný začátek stáže je prosinec 2017/leden 2018.

Více informací naleznete zde

Vložil: Patrik Bujdák, 17. 10. 2017, zdroj: www.mladiinfo.cz

Last minute dobrovolník na Sicílii

Jako dobrovolník organizace INEX-SDA se budete zabývat tématy jako například zemědělství, ochrana klimatu či ekologické vzdělávání. Program je určen pro každého ve věku od 18 do 30 let. Nezbytným požadavkem je angličtina a alespoň základy italštiny, jelikož právě v italštině probíhá komunikace. Termín celého projektu je od poslední týdne v září až do 28.2.2018, v zahraničí tedy strávíte půl roku.

Více informací naleznete zde

Vložil: Patrik Bujdák, 28. 9. 2018, zdroj: www.mladiinfo.cz

Na rok do Finska

V Kanneljarvi Folk High School se budeš zabývat tématem neformálního vzdělávání, podílet se na organizaci kulturních a sportovních aktivit a budeš mít možnost chodit na kurzy finštiny.
Více informací zde.

Zaujalo tě to? Pošli životopis a motivační dopis na evs@inexsda.cz
Deadline: 9. 7. 2017

Vložila: Dominika Holznerová, 30.6.2017, zdroj: www.inexsda.cz

Women of the future: Získejte stipendium od University of Essex

Sníte o studiu v zahraničí? Univerzita Essex a stipendium projektu Woman of the Future vám ten sen možná splní!

S touhle skvělou nabídkou přišla University of Essex, partnerská univerzita agentury Czech us. V rámci projektu Women of the Future nabízí stipendium 20 000 liber pro 30 zahraničních zájemkyň o studium jakéhokoliv magisterského oboru na téhle univerzitě s nástupem v akademickém roce 2017/2018. Projekt je zaměřený na podporu rovnoprávnosti žen ve společnosti.

Vložila: Dominika Holznerová, 12.5.2017, zdroj: www.mladiinfo.cz

Výměna mládeže v Nizozemsku

Hledají se účastníci na výměnu mládeže InterACTive Colors zaměřeném na osobní rozvoj a LGBTQIA+ tématiku. Projekt se koná na přelomu února/března 2017 v nizozemském Ommenu. Přihlášky můžete zasílat do 16. prosince.

Přihlášku najdeš zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 1.12.2016, zdroj: www.eurodesk.cz

MŠMT vyhlašuje výběrová řízení na stipendijní pobyty v zahraničí nabízené na základě mezinárodních smluv

Jsi studentem veřejné VŠ v České republice? Potom máš skvělou příležitost zúčastnit se výběrového řízení na stipendijní studijní pobyt v zahraničí.

Nabídku konkrétních zemí pro akademický rok 2017/2018 nalezneš zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 1.12.2016, zdroj: www.dzs.cz

Výběrové řízení na stipendium UWC

UWC Česko opět vyhlašuje výběrové řízení na studium na školách UWC – United World Colleges. Jste aktivním středoškolákem a máte ambice na studium v zahraničí? Pak je tato nabídka určena právě vám.

První kolo výběrového řízení probíhá elektronicky. Hlásit se je možné od 19. 10. 2016 do 15. 1. 2017.

Více informací najdeš zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 26.10.2016, zdroj: www.mladiinfo.cz

Veletrh studia v zahraničí

Máš zájem o studium v zahraničí, ale nevíš si tak úplně rady? Využij příležotosti a nech se inspirovat na Veletrhu studia v zahraničí – Study abroad fair. Koná se 26.10.2016 od 10:00 do 16:00 v Nové budově ČVUT v Praze.

Více informací najdeš zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 15.10.2016, zdroj: www.eurodesk.cz

Summer School on Ethics and Media 2016

Zajímá vás role médií v současném světě? Přihlaste se na letní školu, která se uskuteční už v září v Prešově. Projekt je zaměřen na zvyšování povědomí a šíření znalostí o mediální praxi a různých etických problémy, které z ní vyplývají. Odborníci na etiku, žurnalistiku, média, komunikace, atd. vytvoří síť spolupráce v rámci V4, která pomůže zdůraznit specifika regionu a roli médií v něm.

Letní škola je od 9. – 11. září 2016.

Více informací najdeš zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 6.8.2016, zdroj: www.mladiinfo.cz

7. ročník programu Scholarship

Až do 31. května je možné podávat přihlášky do 7. ročníku stipendijního programu Scholarship, který podporuje mladé talentované uchazeče o ucelené studium bakalářských a magisterských oborů na prestižních zahraničních univerzitách.

Více informací zde.

Vložila: Dominika Holznerová, 10.2.2016, zdroj: www.eurodesk.cz

Mezinárodní školení „KA3, Structuring the Dialogue“

Mezinárodní školení je zaměřené na výměnu zkušeností a dobré práce v oblasti strukturovaného dialogu mládeže s cílem rozvinout společnou strategii na základě kvalitních projektů KA3. Školení je určené pro různé aktéry strukturovaného dialogu mládeže – představitele mládežnických rad, veřejnosprávní instituce, organizace zapojené do projektů SD, členy národních pracovních skupin, pracovníky s mládeží apod. Školení proběhne 2.- 3. února ve Španělsku. Přihlašovat se dá do 13. prosince. Více zde.

Vložila: E. Stará, 26.11.2015, zdroj www.eurodesk.cz

Imagination and recycling make you an artist

Výměna mládeže na téma životní prostředí a kreativita. Cílem projektu je informovat o možnostech využití recyklovaných materiálů a podpořit péči o životní prostředí. Projekt se uskuteční 20.-30.9.2015 v Rumunsku. Více informací najdeš na stránkách Eurodesku.

Vložila: A. Michalová, 7. 9 .2015, zdroj: eurodesk.cz

Entrepreneurship & Growth: Cultivate your skills

Chceš v budoucnu podnikat v oboru zemědělství? Účastni se mezinárodního projektu zaměřeného na podporu podnikání mladých lidí v oboru zemědělství. Cílem projektu je informovat o možnostech dotací a konkurenceschopnosti na Evropském trhu. Školení proběhne 2.-9.10. 2015 v Portugalsku. Uzávěrka přihlášek je 11.9.2015! Více informací najdeš zde.

Vložila: A. Michalová, 7. 9 .2015, zdroj: eurodesk.cz

Youth ENTREPRENEURization

Je ti 18 – 30 let? Chtěl bys jet na školení pracovníků s mládeží do Arménie? Školení probíhá od 1. do 13. září 2015Více informací najdeš v Infopacku.

Vložila: A. Michalová, 22. 6. 2015, zdroj: change-it.cz

Healthy life style

Sportuješ? Zajímáš se o zdravý životní styl a s ním vše spojené? Využij příležitosti a zapoj se do Výměny mládeže, která je zaměřená na cílovou skupinu se znevýhodněním jako je – porucha pozornosti, hyperaktivita nebo vada řeči. Poznej Rumunsko a sdílej své zkušenosti. Více informací na stránkách Tmenlíku a nebo zde.

Vložila: A. Michalová, 12. 6 . 2015, zdroj: tmelnik.cz

Připoj se k EPALE

Máš nějakou profesní úlohu v oblasti učení v dospělosti? Tak neváhej a přidej se k vícejazyčné komunitě EPALE. Více informací najdeš zde.

Vložila: A. Michalová, 28. 4. 2015, zdroj: europa.eu

River Jump! 2015

Mysli globálně – jednej lokálně. Máš rád přírodu? Chceš pro ni něco udělat? Můžeš se zúčastnit mezinárodního workshopu na Slovensku a sdílet své nápady. Více informací zde.

Vložila: A. Michalová, 7. 4 .2015, zdroj: eurodesk.cz

AFS nabízí stipendium na studium v Chile

Studuješ střední školu? AFS nabízí šanci získat roční stipendium ve výši 144 000 Kč. Znalost španělštiny není klíčová. Více informací zde.

Vložila: A. Michalová, 8. 1. 2015, zdroj: eurodesk.cz

Nadace Open Society Fund nabízí stipendia pro studium na střední škole v USA a Velké Británii

Chceš studovat na střední škole v zahraničí, ale nemáš dostatek finančních prostředků? Pošli přihlášku a zkus získat stipendium. Uzávěrka přihlášek je až 3. prosince 2014. Více informací zde.

Vložila: A. Michalová, 24. 10. 2014, zdroj: nicm.cz

10 důvodů proč vyjet na studium do zahraničí

Určitě znáte někoho, kdo už studovat v zahraničí byl. A co to zkusit na vlastní kůži? Máme pro vás deset důvodů, proč nezůstávat doma.

Vložila: P. Hanušová, 7. 7. 2014, zdroj: studentpoint.cz

Zážitkový týden v Maďarsku

Tmelník tě zve na mezinárodní pobytovou akci do maďarského pohoří Mátra. Srpnový týden
o zážitkové pedagogice, během kterého máš příležitost se mnoho nového naučit.

Vložila: P. Hanušová, 5. 7. 2014, zdroj:eurodesk.cz

Léto s ERASMUS+ i o prázdninách

I o prázdninách můžeš vyrazit na mezinárodní projekty neformálního vzdělávání v celé Evropě. Jsou finančně podpořeny z grantu, díky tomu jsou dostupné téměř každému. Témat je na výběr mnoho, které zaujme tebe?

Vložila: P. Hanušová, 30. 6. 2014, zdroj:eurodesk.cz

Demi-pair? Studovat v zahraničí a pracovat zároveň je možné!

Demi-pair programy jsou relativně nové možnosti práce v zahraničí. Kombinují zaměstnání aupair, které je však sjednáno jen na poloviční úvazek, se studiem na jazykové škole. Během toho programu si tedy můžete nejen vydělat, ale i intenzivně studovat jazyk.

Práce demi-pair probíhá na poloviční úvazek, v tomto případě v odpoledních hodinách, kdy je pracovní náplní péče o děti a drobná výpomoc v domácnosti. Během dopoledne probíhá výuka ve škole, pravidelně od pondělí do pátku.

Demi-pair programy jsou nejčastěji realizovány ve Velké Británii, Irsku, Německu, Austrálii či na Novém Zélandu.

Pobyty probíhají celoročně, minimálně délka programu však činí 3 měsíce, a to kvůli jazykovým kurzům.

  • Podmínky účasti

Program je určen svobodným a bezdětným dívkám i chlapcům ve věku 20 – 30 let (tento požadavek se v jednotlivých zemích liší), nutná je alespoň základní znalost jazyka cílové země, výhodou je předchozí zkušenost s prací s dětmi a řidičský průkaz.

  • Zdravotní pojištění

Ve většině států není povinností hostitelské rodiny platit au-pair zdravotní pojištění. V zemích EU platí, že pokud si au-pair stále hradí zdravotní pojištění v ČR, měla by mít při ošetření stejné podmínky jako obyvatelé dané země. Stále je však třeba počítat s dalšími poplatky za ošetření (zubař apod.), výdaji za léky atd. Je tedy vhodné se před odjezdem zdravotně připojistit.

  • Pracovní  a studijní podmínky

V závislosti na zemi a typu programu je stanovena pracovní doba, většinou je to 18.00 – 20.00 hodin týdně, rodina poskytuje ubytování, stravu a kapesné.  Dle vlastní časových možností si může au-pair přivydělat po večerech v rámci baby-sittingu a získat tím kapesné navíc.

Všichni studenti musí projít rozřazovacím vstupním testem, čímž dojde ke zjištění jazykové úrovně a rozřazení do příslušné studijní skupiny. Jazykový kurz si studenti hradí z vlastních finančních prostředků.

  • Poplatky

Registrační poplatek agentuře do vybraného programu,  liší se podle cílové země:  cca 1 000 – 5 000 Kč. Je nutné počítat i s platbou za jazykovou školu. Obvykle se platí také vratná záloha, kterou dostanete při dodržení všech podmínek zpět po návratu z pobytu. Pro určité destinace bude nutné uhradit i poplatky ambasádě za případné vyřízení víza.

 Vložila: P. Hanušová, 5. 6. 2014, zdroj: nicm.cz